Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan köthetek össze két...

Hogyan köthetek össze két routert, gyorsabb lesz tőle a net?

Figyelt kérdés

Amióta a Digisek bekötötték az új netet, az én routerem helyett hoztak valami vackot, Huawei EchoLife HG8121H a neve, az enyém pedig TP-LINK AC750 Wireless Dual Band Router. Nem tudom ez számít, de Huaweies router mellé tettek valamit a TV-nek, Teraband FTTH Receiver.

Hogy kössem össze a két routert, hogy gyorsabb legyen a netem? Az enyém tud 5G-t, ez a kínai hüvely meg nem. Valamint a szerviz beállításokban hol mit kell átállítsak?



#internet #router #4G #5G #wifi #Archer C20 #Huawei EchoFife HG8121H #TP-LINK Wireless Dual Band Router
2019. nov. 19. 15:12
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
TP-LINK Archer C20 az enyém neve pontosan.
2019. nov. 19. 15:14
 2/29 P.O.C. ***** válasza:

Ha a Huawei -ben beállítható a bridge mód. Akkor rendes router módban utána tudod kötni a TP-Link -et.

Csak beállítod a PPPoE accoontodat a TP-Link -en és kész.

Ha nincs brige mód. A TP-Link -et használhatod Access Point -ként, a menüjében az Operation mode -nál találod ezt a beállítást. Vigyázni kell, hogy a két router IP -je ne egyezzen, illetve célszerű a szolgálató routerén letiltani a Wi-Fi -t.

2019. nov. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 Shaddark ***** válasza:

Ha csak a wifit akarod gyorsítani akkor csak simán dugd be a lan portjába ami kijön a huaweiből lan vezeték. (Lan-ból Lan-ba)

Így amolyan wifi repeaterként fog működni.

2019. nov. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Milyen LAN? Se az enyémen se a Huaweien nem látok ilyen feliratú csatlakozót. A Huaweien van egy power és egy TEL, de csak a GE es FE csatlakozó szabad és sárga színűek. Semmi más csatlakzó nincs.
2019. nov. 19. 16:08
 5/29 A kérdező kommentje:
Az enyémen meg van egy power, usb, 4 ethernet és egy internet csatlakozó.
2019. nov. 19. 16:09
 6/29 anonim ***** válasza:

"4 ethernet"

Az az.

2019. nov. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Jó oké akkor a 4-ből az elsőbe bedugom, de Huaweien az FE vagy a GE kell?
2019. nov. 19. 16:20
 8/29 A kérdező kommentje:
Bekötöttem először az FE-be, azzal ugyanannyi volt a sebességteszt, aztán a GE-be, azzal meg kevesebbet mért. Hát ezzel nem lettem előrébb.
2019. nov. 19. 16:26
 9/29 A kérdező kommentje:
Elég fura, hogy elvileg azért cserélték le a Huaweire a routert, mert az enyém csak 750 Mbit/s netet tud, és mivel 1 Gigásat vettünk, ezért hozták ezt, mégis közvetlenül a router mellett álva a letöltes 65 Mbit/s, a feltöltés 90 Mbit/s
2019. nov. 19. 16:36
 10/29 A kérdező kommentje:
Panelban lakunk, de a csatornát már átállítottam a 13-asra, mert ez a legkevésbé használt körülettem. Mielőtt ezt megtettem és automatán volt, addig most közbetlen előtte delután a speedtest 1 Mbit/s-ot írt...
2019. nov. 19. 16:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!