Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy internet, kettő router...

Egy internet, kettő router lehetséges?

Figyelt kérdés
A nappalinkban van a routerunk, és én az én szobámban nem kábellel, hanem wifivel kapcsolódok az internethez. Sajnos rengetegszer van olyan hogy ha valami online játékkal játszom pl. LoL-lal akkor felmegy a pingem és akadozok. Ez ellen semmit se tudok tenni. Szeretném ha kábellel lenne a gépem a routerrel összekötve, de ha végigvezetem a nappaliban az előszobában és a szobámban a kábelt, akkor az nagyon ronda is lenne, meg a szüleim nem is engednék. Ha meg falat kéne fúrni, akkor se engednék meg, mert a nappalim és a szobám között még egy szoba van, ahol két falat kéne áfúrni. A router-t pedig nem tudom átvinni a szobámba, mert csatlakoztatva van valahogyan a tv-nk szolgáltatójához. Lehet-e esetleg olyan, mert láttam, hogy router-t veszek önmagában, és az internetre felcsatlakoztatom és akkor 2 router lesz ugyanazon az interneten? És akkor a második router az én szobámban lenne, és azt már simán összetudnám kötni a gépemmel. Annyira nem vagyok ebben a témában jártas, szóval ha valamit nem tudtam, rosszul tudtam, vagy van esetleg egy alternatív megoldásotok akkor azt megköszönném.

2019. nov. 24. 09:38
 1/6 P.O.C. ***** válasza:
59%

A pont erre problémára találták ki a PowerLine adaptereket. Ez az elektromos hálózatból csinál Ethernet hálózatot, úgy hogy nem károsítja a hálózaton lévő fogyasztókat.


Nem is sokkal drágábbak, mint egy átlagos router.

[link]


Egy második routerrel csak tovább bonyolítanád a dolgokat és nem oldanád meg a gondod se.

2019. nov. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szóval ez a powerline adapter úgy működik, hogy mondjuk a nappaliban bedugom a routerhez közel az egyik adaptert és összekötöm ethernettel a routert vele. A másikat pedig az én szobámba, és a gépemmel kötöm össze?
2019. nov. 24. 10:01
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Lehetséges, nekünk 3 van pl, mert nagy a ház.
2019. nov. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 P.O.C. ***** válasza:
86%

Pontosan így működik ahogy írtad, és mint ahogy előttem írják akár három vagy több ilyen adaptert is összepárosíthatsz ha szükséges.


Vannak konnektor nélküli változatok, amik picit olcsóbbak. De érdemes konnektorosat venni. Mert ez nem foglal el egy konnektort. Mivel a gyártó ajánlása szerint, csak közvetlenül a fali konnektorba szabad használni, elosztóban nem.

2019. nov. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szóval ha a nappaliban a tv mögötvalahol van egy konnektor, és a konnektorból kihúzok valamit, és az adaptert dugom be helyére, akkor azt a valamit be tudom dugni az adapterbe? És minden működni fog változatlanul? És egyébként hogy hogy nem lehet elosztóba dugni?
2019. nov. 24. 10:55
 6/6 P.O.C. ***** válasza:
82%

Így van ahogy mondod. Lényegében semmi nem fog változni.

A PowerLine -t bedugod a faliba, és ami eredetileg a falba volt azt meg PowerLine -be. Az akár lehet egy elosztó is.


Hogy miért nem lehet elosztóba használni? Hát, nem vagyok villamos mérnök, de valami olyasmi lehet a dologban, hogy úgy nem tud elég hatékonyan működni, mert többek közt ezeknek az elosztóknak a minősége is változó lehet.

2019. nov. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!