Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit tudok tenni? Tehetek...

Kokorcsin00 kérdése:

Mit tudok tenni? Tehetek feljelentést?

Figyelt kérdés
Valaki kamu üzenetekről készült képeket küld barátnőm messengerére. Ezeken én egy másik csajjal beszélek de nem is ismerem az illetőt. Azt már sejtem, hogy a küldő kamu profilt használ. Tehát valaki az én személyemmel mivel meghamisította az üzeneteket. Tehetek feljelentést és ha megteszem akkor a rendőrség kitudja deríteni az elkövető kilétét?

2019. nov. 26. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Tehetsz, de semmi komoly erőfeszítést nem fognak tenni.
2019. nov. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A megoldás:


Küldj te is kamu üzeneteket az illető barátnőjének. (bár ha lenne neki, azzal foglalkozna :-) )


Sz@r.d le a pi.cs@ba, majd megunja!

2019. nov. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
15%
Tehetsz. Ez kimeríti a zaklatás fogalmát, a rendőrség meg elég sok mindent ki tud deríteni.
2019. nov. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

@10:32


Egy ismerősömnek kb 300ezer Ft értékű ingóságát lopták el a betörők. A rendőrök kijöttek, helyszíneltek, aztán nem lett semmi.


Majd pont a kisujjukat fogják mozdítani azért, hogy egy facebookon névtelenül írogató valaki után nyomozzanak. Ugyan már... hol élsz te?

2019. nov. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Itt nem a rendőrség linkségéről van szó, hanem hogy egyszerűen nincs rá kapacitás.

Akár tetszik akár nem, ez már erősen barátok-közt színvonal, van ennél 100x fontosabb ügy is.

Tenni tehetsz feljelentést, de azon kívül hogy pár hónap után küldenek egy levelet amiben megírják hogy a nyomozást lezárták ismeretlen tettes címszóval, más nagyon nem fog történni.

Egyébként meg rég letilthatta volna a barátnőd az illetőt, valamiért mégse tette.

És ha tiszta a lelkiismereted akkor egy jót nevettetek volna az egészen és már rég el lenne felejtve.

Gyanítom itt valami más van a háttérben :)

2019. nov. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazából én is úgy érzem, hogy felesleges feljelentést tenni, de akkor is visszaéltek a nevemmel. Meg kamu a profil is és ha volt egy kis esze az illetőnek akkor nem saját emailt és eszközt használt amikor létrehozta aprofilt. Meg, de ez már az én agymenésem estleg vpn t is használt akkor nem biztos, hogy kideríthető az illető kiléte. Egyébként már letiltottuk messengeren.
2019. nov. 27. 09:42
 7/7 anonim ***** válasza:
tehetsz feljelentést nem lesz semmi, a rendőröknek csak trafipaxozni meg zsebretett kézzel áldogálni van ideje
2019. nov. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!