Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Telekom routert ki lehet...

Telekom routert ki lehet váltani sajáttal?

Figyelt kérdés
Az albimban meghalt a router a tulaj meg külföldön van és nem ér rá ezzel foglalkozni. Ha veszek egy routert és belövöm akkor az működhet. Mi kell hozzá? Gondolom valami azonosító kelleni fog. Az a szerződésen rajta van?

2019. nov. 26. 12:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Modem és rúter egyben volt vagy külön?
2019. nov. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Egyben
2019. nov. 26. 12:30
 3/19 A kérdező kommentje:
Régebben tudom hogy ki lehetett váltani(tizen éve), de nem tudom hogy ez most is így van-e. Semmi ip tv meg egyéb bonyolító tényező nincs. Sima adsl iternet
2019. nov. 26. 12:38
 4/19 anonim ***** válasza:
Igen, rajta van a szerződésen.
2019. nov. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 P.O.C. ***** válasza:
73%
Ha sima ADSL, akkor még ki lehet. Csak támogassa azt az Annex szabványt amilyen régióban vagy.
2019. nov. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
2019. nov. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ma vettem egy routert holnap kipróbálom.
2019. nov. 26. 18:51
 8/19 anonim ***** válasza:

Milyen routert vettél? Csak mert a Telekom routere igazából HGW - Home Gateway, ami Annex B szabvánnyal csatlakozik az MSAN szekrényhez. A pppoe adatokkal csak ezután jelentkezik be - ekkor lesz internet.


Ha vettél egy mezei TP-Link, Tenda, Asus, D-Link, akármilyen routert, ami csak router, nem fog az MSAN-hoz csatlakozni, nem jutottál semmire.


[link]


Ez alkalmas a feladatra. Más dolog, hogy nem véletlenül adja a Telekom a saját eszközét erre, mert az dedikált eszköz, csak az adott szolgáltatási végponton működik, adott esetben távolról tudják a pppoe adatokat állítani. Nem hiszem, hogy a saját eszközödre vállalnak garanciát, segítenek neked beállítani, illetve bármi egyebet, hogy hiba nélkül működni fog. Ha meg sikerül beállítani, megy is, késöbb semmit nem fognak tudni mérni a vonalon, mert a rendszer a Telekomos HGW-t várja feljelentkezni, de az offline lesz, semmilyen vonali paramétert (max sebesség, aktuális sebesség, csillapítás, tartalék,stb) nem tudnak majd mérni. Max azt látják majd, hogy "valami" bejelentkezik mégis a pppoe adatokkal.

2019. nov. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
21%

#8: felesleges, sőt ellenjavalt az ilyen minden egybe eszköz vásárlása.


Én is úgy használom ahogy a #6 ban linkeltem. Lekérdezhető a HGW ugyanúgy mint előtte. Szolgáltató által is. Mutatja a DSL minőséget, sebességet, stb..


Ugyanígy már a szürke dlink 360R adsl modemmel is működött változtatás nélkül. Szolgáltató eszközét felesleges kiváltani, csak 3-6W spórolás érhető el vele ami 10Ft a havi villanyszámlában.

2019. nov. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Vettem egy alap Asus routert. Még nem próbáltam ki de akkor az önmagában esélytelen hogy menjen? Ezzel az 590 forintos modemmel kombinálva működhet akkor?
2019. nov. 27. 08:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!