Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hang streamelése helyi hálózat...

Hang streamelése helyi hálózatra analóg forrásból mivel-hogyan? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Helyi hálózatra szeretnék hangot stream-elni, hogy bármilyen eszközzel lehessen fogni, ami a helyi hálózatra csatlakozik, tehát sima mp3 stream, bármilyen lejátszóval lehessen hallgatni.

Van direkt ilyen kütyü, ami tud ilyet? (router-re rácsatlakoztatom ethernet kábellel, majd a line-in bemenetére csatlakoztatott analóg forrást kódolja, stream-eli a helyi hálózat felé. Nem számítógéppel szeretném megoldani, hanem például valami olcsó kicsi, hordozható eszközzel, ami ezt tudja.

Nincs szükségem semmilyen videó stream-re. Amilyen eszközöket eddig néztem, nagyon-nagyon drágák voltak a különféle fullextrás video streaming stb miatt.

Esetleg ha NAS tudja ezeket, vagy valami hordozható okostv, bármi, érdekelne, 20-30 ezernél többet nem adnék ki érte.

Semmi extra nem kell, csak az, hogy bekapcsolom és induljon el a streamelés.



2019. nov. 26. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Biztos vannak távközlési szolgáltatók, TV-/rádióstúdiók által használt kulcsrakész megoldások - mint például:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

de gyanítom ezek drágák - neked meg valami egyszerűbb kell.


Egy ilyen kialakítható bármilyen kisebb számítógépből (Raspberry Pi például), ami:

* fel van vértezve/felvértezhető vonalbemenettel ellátott hangkártyával

* van rajta hálózati interfész (Ethernet vagy wifi)

* elég erős ahhoz, hogy elvigyen egy mp3-kódoló és streaming szervert (ez kivitelezhető akár a parancssoros ffmpeg-vel vagy icecast-tel)


Igen, erre akár jó lehet egy NAS is - kérdés az, hogy hogyan telepítesz a készre szerelt NAS-ra (QNAP, Synology, D-Link, Zyxel,...) hangkártyát, és hogyan telepítesz rá streaming szervert.

2019. nov. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nekem is Raspberry jutott eszembe megoldásként és az analóg bemenet egy USB hangkártyával történő megoldása. Természetesen a DAC minőségéről hallgatnak a különféle Ebay-n árult kártyák esetén. Indul 200 Ft környékéről és határ a csillagos ég. Bölcsen igyekeznek azt is elhallgatni, hogy van -e külön mikrofon- és line in bemenet is, úgy írják, hogy nem feltétlenül egyértelmű. a kétszáz forintos kártyáról is nagyon csodás tulajdonságok vannak írva... 2 év gyártói gari, de "generic/unbranded" megjelölés van a gyártó helyén. :-), de persze 7.1 hangzást meg mindenféle csodákat tud.
2019. nov. 27. 09:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Raspberry Pi-nél ki lehet használni a GPIO portot is - arra is köthető hangkártya:

[link]

2019. nov. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az ajánlást.

Szerinted az alábbi, magyar webshop-ban kapható két eszköz valamelyike megoldaná az analóg jel digitalizálási problémát? (jelenleg nem tudok külföldről rendelni de nagyon szépen köszönöm amit ajánlottál).

[link]

[link]

2019. nov. 27. 18:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Az első csak egy DAC - Digital-Analog Converter (digitális-->analóg átalakító) - nincs rajta vonalbemenet.


A másik meg egy igen olcsó hangkártya - ezen csak mikrofonbemenet van - nincs vonalbemenet.


Ha már Magyarországról rendelnél esetleg szóba jöhetne egy ilyen:

[link]

azért ezt javaslom, mert ennek vonalbemenete van:

[link]

és működik a Raspberry-vel:

[link]

2019. nov. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hangkártyával kapcsolatos hasznos választ.

Az ffmpeg helyes felparaméterezésében tudsz segíteni? Sokat olvastam ffmpeg dokumentációját, keresgettem a keresővel, különféle leírásokat néztem, lépésenként próbálkoztam, de sajnos mindig van valami hiba.

Kizárólag a line in bemenetről érkező analóg jel mp3 kimeneti stream lenne a cél a helyi hálózatra.

Olvastam azt is, amit válaszodban linkeltél, az alapján is próbálkoztam.

ffmpeg -f alsa -i default -acodec libmp3lame -ab 96k -ac 1 -re -f rtp rtp://192.168.1.9:8080

"re" paraméter nem tetszik neki. Valamint ha http van rtp helyett, az sem.

ffmpeg -f alsa -i default -acodec libmp3lame -ab 96k -ac 1 -f rtp rtp://192.168.1.9:8080

Úgy tesz, mintha működne, de lejátszóprogramok nem játszanak semmit, még "csendet" se, rögtön kiakadnak. A cím a Linux-ot futtató gép hálózati kártyájának IP címe melyen próbálkozom, a streaming szerver azon kell hogy figyeljen úgy gondolom.

Az első probléma az volt, ha nem "default" szót írtam, hanem a kártya nevét próbáltam megadni, akkor semmilyen módon nem volt hajlandó elfogadni. Dokumentációt olvastam, instrukciók alapján próbáltam, "hw:" taggal és anélkül, mindenhogyan de hiába.

Ez egy Audigy Se kártya, a Linux alatti neve: snd_ca0106


proc/asound/devices tartalma:

1: : sequencer 2: [ 0] : control 3: [ 0- 0]: digital audio playback 4: [ 0- 0]: digital audio capture 5: [ 0- 1]: digital audio playback 6: [ 0- 1]: digital audio capture 7: [ 0- 2]: digital audio playback 8: [ 0- 2]: digital audio capture 9: [ 0- 3]: digital audio playback 10: [ 0- 3]: digital audio capture 11: [ 0- 0]: raw midi 12: [ 1] : control 13: [ 1- 0]: digital audio playback 14: [ 1- 0]: digital audio capture 15: [ 1- 1]: digital audio playback 16: [ 1- 1]: digital audio capture 33: : timer


proc/asound tartalma:

CA0106 card0 cards devices modules oss pcm seq timers version


card0 tartalma:

ca0106_i2c ca0106_reg16 ca0106_reg32 ca0106_reg8 ca0106_regs1 ca0106_regs2 id iec958 midi0 pcm0c pcm0p pcm1c pcm1p pcm2c pcm2p pcm3c pcm3p

Van ötleted mit tegyek, hogy működjön?

2019. nov. 28. 15:57
 7/7 A kérdező kommentje:
Icecast-tel is próbáltam, sajnos az sem jött össze. :-(
2019. nov. 28. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!