Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hol tudom ezt megtanulni?...

Hol tudom ezt megtanulni? (közösségi média)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék egy blogot közösségi médián (főleg Facebook, Intstagram, Twitter) keresztül felfuttatni, de csak nagyon alap szinten tudom kezelni ezeket.

Milyen gyakran érdemes posztolni? Milyen hosszút? Milyen kép legyen benne? Honnan tudom, mik a jó hashtagek? Hogy működnek a fizetett hirdetések Face-en? Facebookon és Instagramon ugyanazt a témát toljam másképp, vagy a téma se legyen ugyanaz? Ha ugyanazt, melyiken kezdjem előbb? Vajon ugyanazok az emberek fognak követni minden platformon, vagy mind egy-egy eltérő közönség? Milyen képeket használhatok legálisan? Melyik egy jó ingyenes videóvágó program?

Ilyen és ezekhez hasonló kérdéseim lennének. Szeretném mindezt magam megtanulni, mert érdekel, nem akarok vele mást megbízni. Ki tud segíteni?



2019. dec. 7. 22:10
 1/4 A kérdező kommentje:

Ezt találtam például: [link]


19.600 Ft, szerintetek megéri?

2019. dec. 7. 22:16
 2/4 anonim ***** válasza:

blogot akarsz, amikor kb mindenki megy a videós tartalom felé és a madarak is azt csicsergik, hogy fb is a videós tartalmat fogja előtérbe helyezni a sima bejegyzésekhez képest a jövőben?!


Minek akarsz blogot? Mi a célja a blognak?


Weboldalnak 1 célja van! Pénzt hozzon a tulajdonosának. Ha ezt nem teljesíti, akkor csak időpazarlás, webszemét.


Fizetett hirdetést felejtsd el a blognál, mert a gatyád is rámegy. Még ha 10 Ft alatt is szereznél látogatókat (ami kimondottan jó), akkor is napi 1000 látogatóval 9 rugó naponta, 9x30=270e ft havonta, csak azért, hogy elolvassák a cikkedet... amiben több mint való nincs értékesítés, tehát kidobtál az ablakon 270e-et. (adsense nem hozza ezt vissza, sőt ilyen oldalra nem is engedélyezett a fizetős hirdetés irányítása).


Kérdés, hogy mit kezdesz havi 30e látogatóval? Hogy lesz ebből bevétel, mert eddig csak beletoltál 270e-et...


posztolni fbra? Mondhatni kb felesleges, mivel az organikus elérés kevesebb mint 1 % alatt van. 1000 fb oldal likeoló esetében megjelenik a bejegyzésed 10 embernél...hát ez semmi.


Neked seo(keresőoptimalizálás) kellene, de az lassú lefolyású és befolyásolhatatlan eredmény hoz.


Ha csak hobbi, akkor el kell kezdeni ingyenes anyagokat olvasgatni.

2019. dec. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a válaszodat.


"[A]z organikus elérés kevesebb mint 1 % alatt van. 1000 fb oldal likeoló esetében megjelenik a bejegyzésed 10 embernél" - pont az ilyen információk érdekelnek. Milyen jó ingyenes forrásokat tudsz? Te pl. ezt hol olvastad?

2019. dec. 13. 17:21
 4/4 anonim ***** válasza:
fb vállalkozási csoportok, boom mareting blogcikkjei, minner.hu, + tapasztalom magam is, hogy kiteszek valamit 30-40e-st oldalakra és alig ér el pár 100 embert, pár évvel ezelőtt még simán ment 6-8e-emer eléréséig..
2019. dec. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!