Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mennyire figyelik ezt az...

Mennyire figyelik ezt az oldalt szerintetek? (Az oldal -cenzorai, moderátorok- illetve külső szervek, munkkaadók, biztonsági emberek?

Figyelt kérdés
Láttam már "érdekes" kérdéseket itt, illetve olyat amit skizofrén pszichés betegek, trollok írtak. Biztos van fenn még bizarrabb is, csak nem akarom magam rémisztgetni. Engem is kizártak egyszer, mert nem mindegy hogyan tesz fel valaki egy kérdést és mi van benne kidomboritva. Illetve az sem, hogy mennyire ferdíti a kérdést el az ember, hogy feleség, főnök stb. nehogy ràbukkanjon itt... Mi van, ha pl. valaki itt jelenti be, hogy öngyilkos lesz? Stb?
2019. dec. 27. 09:28
 1/8 Magic ***** válasza:
100%
Azzal nem igazán foglalkoznak szerintem
2019. dec. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Az oldalnak nincsenek cenzorai. Azok a kérdések amelyek sértik a szabályokat, törlik (ilyen például az öngyilkosság, drog, gyógyszer utáni érdeklődés, vagy a trollkodások). Azok, amelyek komoly bűncselekményhez kötődnek, a hatóságokat értesíthetik az üzemeltetők (lásd a terroristás esetet). De direktben aligha figyeli ezt bárki, nincs monitorozva az internet a nemzetbiztonsági szervek által, mint mondjuk az USA-ban az NSA.

Az pedig teljesen független mindegyiktől, hogy valakinek a a családja, párja, barátai, munkáltatója ráismerhet egy történetre esetleg, és akkor mi történik. Kétséges, hogy ezt bárki direktben is figyelné. Vagy böngészés közben véletlenül ráakad, vagy valaki felhívja rá a figyelmet.

2019. dec. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

A moderátorok mezei emberek, akik némi pénzért olvasgatják/moderálják a jelentett kérdéseket/válaszokat.

Ha valami olyan történik ami bűncselekményhez köthető akkor az oldal üzemeltető köteles kiadni az IP-t a rendőrségnek és ennyi.

Az más kérdés, hogy a moderátori munkát már néha lehetne vitatni. Ugyanis (sajnos) nem mindig pártatlanul történnek a törlések.

Kb. 2 éve a politika rovatban pl. simán lehetett Fidesz gyűlölő, Fidesz szavazókat degradáló stb. kérdéseket kiírni. Konkrétan voltak olyan kérdések, ahol a kérdező Orbán és az összes Fidesz szavazó halálát sürgette.

Az ilyen kérdések sokszor hosszú órákon át, vagy akár egy napig is fent maradtak.

Gyakorlatilag egy a balliberális politikával szimpatizáló műszakos moderátor szándékosan teret adott a válaszolóknak, hogy jól kifröcsöghessék, gyűlölködhessék magukat a kérdés alatt, és mikor már megunták utána került csak törlésre a kérdés (már ha kitörölték egyáltalán)

Ez az egész csak azért érdekes, mert ha valaki a másik oldalról feltett egy a baloldalt full normális hangnemben kritizáló kérdést, max 1-2 perc és törölve volt.

Pl. Gyurcsányt csak isteníteni lehetett egy időben, aki meg merte kérdőjelezni a pártját vagy a politikáját egy kérdésben, vagy egy válaszban az pár percen belül törlésre került.

Én többek között ezért is hagytam ott a kategóriát, mert a moderátor annak a 8-10 provokátor hülyének direkt teret adott. És a végén másból nem állt a politika rovat, hogy az a 8-10 ember egymásnak írt ki kérdéseket ahol nagy elégedetten kifröcsögték magukat, mivel "nekik" meg volt engedve.

Félelmetes mi ment ott, és elkeserítő hogy mindezt valaki hagyta megtörténni.

2 éve nem néztem a politikába, remélem hogy azóta azt a moderátort már eltávolították az állásából.

2019. dec. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
43%
Szerintem attól függ hogy az itt jelenlévők jelentenek vagy nem bizonyos dolgokat. Én is jártam úgy hogy bár szeretem az állatokat közöltem valakivel, valakikkel hogy azzal azért nem értek egyet hogy a macskája az étkező asztalon vele együtt kajál és csodálkozik hogy bélférget kap tőle, a másikkal nem értettem egyet hogy kiírta hogy a macskája rendszeresen beleszarik a francia ágyába és nem győzi takarítani. Ők bejelentették hogy ők viszont a csecsemőket utálják mert bekakilnak és szétkenik a házban az orrukat, erre igaz beszóltam. Mi lett a vége??? Nem akartam elhinni de jelentettek és utolsó figyelmeztetést kaptam.
2019. dec. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A beszólásért kaptad, nem a véleménykülönbség miatt ezek szerint. A másik kérdésnél nem ezt írtad, kicsit ferdítésnek tűnik ha elhallgatod a lényegi információt.
2019. dec. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van az a kategória hogy “A kérdés egy marhaság”. Ezért is törölhetnek.
2019. dec. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Bemásolok Nektek ide két egymástól független emberi véleményt és lehet rajta gondolkodni, én mindkettővel maximálisan egyetértek:

1:Én maradok a normálisan kiírt kérdéseknél és a normálisan leírt válaszoknál, még ha ezzel sokszor nem értek egyet másokkal is, de lenézem azokat, akik egyből sírva szaladnak jelentgetni. Gyerekeimet, unokáimat is úgy tanítom, hogy oldják meg a problémáikat, ami nem tetszik, engedjék el a fülük mellett vagy üssenek az asztalra. Felnőtteknél kinevetem a "OVÓNÉNI MEGHÚZTÁK A HAJAMAT -típusú embereket.

2:

Mellesleg elég undorító, hogy lehet választ és kérdést töröltetni. Pl.: Szilveszter előtt a kutyás rovatba valaki leírta, hogy milyen emberi nyugtatókat kaphat a kutya. Olyanokat, amiket állatorvosok is adnak. Erre töröltették.

Vagy amikor valaki leírta a fagyálló mérgezett állat elsősegélyét. Na, őt is törölték, mert a sok barom nem tudta, hogy nem troll, hanem mentős a válaszoló, és tényleg jót írt!

2020. jan. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7 a moderátort is jellemzi hogy a jót törli, ha elegen jelentik.
2020. jan. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!