Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan szerezhetek korlátlan...

Hogyan szerezhetek korlátlan VPS-t ingyen?

Figyelt kérdés

Több helyen is hallottam, hogy lehet "unlimited" VPS-t szerezni ingyen, de még nem találtam megfelelőt.

YouTube Streameléshez kellene. Melyikeket ajánljátok streameléshez?



2020. jan. 5. 02:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
VPS? Homályosíts fel, hogy egy streameléshez miért is kéne VPS?
2020. jan. 5. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem a saját gépemről akarok streamelni, mert elég lassú.
2020. jan. 5. 02:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

És hogyan streamelnél egy olyan gépről, ami tőleg több száz km-re vagy? Vagy előre felveszed a műsort, feltöltöd a VPS-re, ott elindítasz egy lejátszót, és arról streamelsz?

Ez így elég őrült ötletnek tűnik. Akkor már inkább stream helyett töldtsd fel egyszerűen Youtube-ra.

Vagy úgy gondoltoad, hogy a VPS-en csorgatod át az adatot, tehát nem közvetlenül streamelsz Youtubera, hanem a VPS-en keresztül, akkor van egy rossz hírem: attól, hogy a VPS nagyobb sávszélességgel éri el a Youtube-ot, a te gépedtől a VPS-ig ugyanúgy lassú lesz a kapcsolat, és semmit nem érsz vele, hogy "onanntól már gyors".

Netán azon akarnál játszani? Távoli asztalon át? Ez még amúgy sem fog összejönni. Nem csak az lesz a gond, hogy hamar kevés lenne a VPS tárhelye, és nem csak az, hogy lassú lesz a reakcióidő, ami kb. lehetetlenné tenné a játékot. Hanem az, hogy távoli asztalon nem tudsz DirectX alkalmazásokat futtatni. Esetleg VNC-vel igen... olyan 2 FPS-sel. :D


De egyébként: nem, nincs ingyenes és korlátlan VPS. Szerinted lesz olyan, aki fizeti az internetvonalat, a Windows-liceince-t (már ha abban gondolkozol), karbantartja a szerverparkot, mind a saját pénzén? Ráadásul a VPS nem egy olyan dolog, mint egy egyszeri webtárhely, ahová szabadon be tud tenni a szolgáltató reklámokat.

Röviden: ilyen nincs. Vannak nagyon olcsó VPS-ek, SkySilknál - ha még létezik az a csomag - 2$-ért (kb. 600 Ft.) lehet havonta Linux VPS-t bérelni. Máshol általában 4-5$ az alapcsomag, ami 30 GB tárhelyet (a rendszert is beleértve!), 1 GB RAM-ot, meg 1 procimagot jelent. Egy izmosabb VPS 5-10 ezer fontin, és Windowsnál még adj hozzá a licencdíj miatt 2-3 ezer forintot.

2020. jan. 5. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sehonnan.
2020. jan. 5. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem valószínű, hogy találsz ingyen VPS-t, főleg nem korlátlant. Egyébként az [link] szolgáltatása ajánl ingyen VPS-t, én októberben kértem (gondoltam kipróbálom, mit tud egy ilyen ingyen VPS), de azóta sem kaptam meg. Egy próbát megér, de ne éld bele magad.


A szervernek (amin fut a VPS) beszerzési díja van (nem is olcsó egy ilyen szerver). 0-24 órában megy, azaz amortizálódik és nem fog örökké működni. Áramot fogyaszt, és folyamatos széles-sávú internet kapcsolat kell.

Ha ilyent valaki ingyen ad, az garantáltan átverés!


Ingyenes VPS nincs, de olcsó van, természetesen ennek nem olyan jó a minősége, mint egy drágább szolgáltatásnak.

Itt vannak olcsó VPS-ek: [link]

Ezt a szolgáltatást nem próbáltam még ki, de 1299 Ft/Hó 2 CPU mag, 4 GB RAM és 300 GB tárterület.


Egy másik olcsó VPS szolgáltatást viszont teszteltem: [link]

Ez egy egyszeri díjas VPS. Nem ingyenes, viszont ha egyszer megvetted, utána soha többet nem kell fizetni érte. A legkisebb csomag 2Gb RAM, 20 Gb SSD és 1 CPU (2,9 GHz) ad, és 99 dollár (kb. 30.000 Ft). 12 havi "részletfizetésre" is van lehetőség, az utolsó részlet kifizetése után már nem kell többet fizetni érte (és tovább megy a VPS). Rendeléskor lehet kiválasztani, hogyan kéred.

Ezt kipróbáltam, kanadai VPS, tehát ennek megfelelő a válaszidő (egyébként teljesen jó a nemzetközi sávszélességük, Magyarország felé 250 Mbit/s-ot mértem).

Nekem egyel nagyobb csomag van náluk, ez 199 dollár (kb. 60.000 Ft), és dupla erőforrást ad (4 Gb RAM, 2x2,9 GHz CPU, 40 GB SSD). Én egy webszervert tettem erre, és kb. hasonló a sebessége, mint a többi amerikai tárhely szolgáltatásnak. Szerintem teljesen megfelelő a betöltődési idő, amire használom tökéletes a szolgáltatás.

Természetesen ez így nem volt ingyenes, de már nem kell többet fizetnem érte. :) Egyébként gondolkozom, hogy veszek még egy szolgáltatást tőlük, tehát nekem bevált. :)


Céges weboldalakhoz természetesen "normális" VPS-t használok. Ha ilyenre kell, nem árt körültekintően választani, és ne az árat nézd, ne akarj ezen spórolni. De játszani, tanulni és gyakorolni, illetve személyes weboldalaknak meg blogoknak tökéletesek ezek az olcsó VPS szolgáltatások is.

2020. jan. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Olcsó VPS-t keresek, a hozzászólásodban láttam megemlítve a [link] Nem próbáltad még?

Vagy esetleg nem tudsz hasonlóan olcsó, de viszonylag jó minőségű VPS-t?


Jelenleg 1GB RAM/2GB HDD/1 CPU VPS-t bérlek havi 1270Ft-ért, igazából csak a RAM-ot keveslem, kellene legalább 2-3GB. Játékszervert futtatok a családom és néhány ismerősöm részére.

2020. ápr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!