Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha egy gmailes címről küldök...

Ha egy gmailes címről küldök levelet olyan címre, amelyik xxx.hu-ra vagy xxx. De (stb stb) -re végződik, az illető látja az IP címemet?

Figyelt kérdés

ha jól tudom, gmailről gmailre nem látni, de ebben se vagyok biztos, hogy a fejléc adatai vajon mit tartalmaznak ...


De ha saját szerverrel, saját honlappal rendelkező (pl xxx.hu) emailre írok, akkor az illető látja, hogy pl 2 eltérő, de egy gépről küldött gmailes levél ugyan arról az IP-ről érkezett? vagyí egyáltalán mit lát, aki ért hozzá?



2020. jan. 10. 10:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Látni hogy honnan jött. Persze meg is lehet hamisítani. Egyszer leveleztem egy scamnerrel, még arra is adott, hogy mindig olyan címről jöjjön az üzenet, amit épp hazudott, hogy hol van.
2020. jan. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

azért ez de durva. pedig a google hirdeti magáról, h náluk az adatvédelem így-úgy ...

ezek szerint mégs eigazán tökéletes.


próbáltam lén is nézni a fejléc tartalmát, van benne egy IP tényleg, bár nem az enyém.

konkrétan milyen adatot lát a kapó fél? az eszköz azonosítóját vagy a szolgáltató általi IP-t? egyebet?

2020. jan. 10. 10:31
 3/15 anonim ***** válasza:
Az ip címednek az égvilágon semmi köze nincs az adatvédelemhez.
2020. jan. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Pontosan. Az adatvédelemben Annyi van hogy ezeket a dolgokat anonimként kell kezelni. Magyarul nem szabad nevet tárolni hozzá, más kérdés hogy egy német csoport megvett marketing célokra anonim adatokat böngészésről, és bebizonyították nem tart kb semeddig az adatokat emberekhez rendelni.
2020. jan. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Bár az IP cím értelmezhető személyes adatnak, azt valójában csak a netszolgáltató tudja személyhez kötni, csak ők tudják hogy mely előfizetőnek lett épp kiosztva a cím. De azt már megint nem, hogy valóban ki netezik onnan. Egy weboldal üzemeltetője hiába fogja látni (vagy sem) az IP-t, úgysem fog tudni beazonosítani belőle senkit.
2020. jan. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

4


persze ... ha az IP meg van, onnantól kezdve csak rendelj egy webshopból, megadod az emailed, neved, címed, azonnal máris hozzárendelhető informatikai szakérterlem nélkül is a konkrét személyedhez.

úgyhogy ez az anonimitás egy vicc.


pont ezért voltam kíváncsi arra, hogy egy sima gmailes címből mit látni, de szal ha az IP-t ki lehet szedni mindenképp, akkor onnantól meg van a személy is.

2020. jan. 10. 21:32
 7/15 anonim ***** válasza:

Már 2-3 éve pl hozzárendelték az otthoni gépeinkhez a cégeset.

Mindig láttam a céges gépen felugró reklámokból hogy a feleség mit nézett itthon az ebayen.

De nem vennék rá mérget, hogy ha kártyával fizetek a lidlben, a ludl nem adja ki az infókat és googlenagytestvér nem fog ennek megfelelően személyreszabott reklámokat dobálni.

2020. jan. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

otthoni géphez? nem semmi ...


na de ilyenkor a gép azonosítóját tudják vagy a szolgáltatói IP-t?

2020. jan. 11. 07:49
 9/15 anonim ***** válasza:

#6: Ha nem értesz hozzá, minek írsz ide ordenáré ökörségeket?

Hagyd meg a Google-nek, ők értenek hozzá.

2020. jan. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

aha, rendben van, legyen ordenáré ökörség, akkor legyél kedves a hülyeség helyett valami érdemi infóval szolgálni, és úgy értelmesebb lesz a hosszászólás ... ez így rosszabb, mint a nulla.


pedig tuti h úgy van ahogy írtam, mert emlékszem én írtam pl gmailes címről angol honlap emailjére, oké, válaszoltak, utána írtam ugyan onnan (hely és gép ugyanaz), és lássunk csodát. már visszadobta a rendszer, mert állítólag azoknak csak 1 levelet lehet írni.


szal vmi mégse oké, és mintha mégis igazam lenne. ezek szeirnt tök mindegy, milyen emailről írtam, ők érzékelték, h ugyanaz az a hely, laptop, stb. (pont ez lett volna a kérdés lényege, h pontosan mit is érzékelnek., tudnak, látnak)

2020. jan. 13. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!