Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ismertek olyan oldalt ahova...

Ismertek olyan oldalt ahova kötöttségek nélkül tudok élő adást csinálni?

Figyelt kérdés
A barátnőmmel filmet szeretnénk nézni együtt online és amikor ezt számítógépen meg tudjuk tenni, akkor arra ott a watchtogether nevű oldal. Azonban sajnos most csak telefont tud erre a célra használni és emiatt a watchtogether pluginját nem tudja felrakni a böngészőhöz. Az jutott eszembe, hogy hasonlóan mint youtube-on, élő adást indítok és együtt nézzük végig élőben. Az indavideónak volt régen élő adás szolgáltatása de sajnos beszüntették. Nyilván olyan oldal kellene, ahol nem tiltanak le 30 másodperc után, ahogy érzékelik hogy copyright van. Próbáltam a saját wordpress oldalamra is streamelni de nem igazán jött össze. Bár ha valaki tud arra megoldást, az is jó. Obs-el streamelnék. A lényeg, hogy egy olyan. Oldal kellene, ahová obs el fel tudom streamelni mindenféle letiltás és egyebek nélkül és miközben streamelem, élőben tudjuk nézni mind a ketten. Ő telefonról, én gépről. De ha a wordpresshez tudtok részletes leírást adni, hogy miképp hozzam össze, az is megteszi.

#film #oldal #adás #élő #OBS #watchtogether
2020. jan. 13. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:

"Obs-el streamelnék. A lényeg, hogy egy olyan. Oldal kellene, ahová obs el fel tudom streamelni mindenféle letiltás és egyebek nélkül és miközben streamelem, élőben tudjuk nézni mind a ketten."

Lehetne például bármilyen videotelefonálásra képes VOIP-alkalmazással - Skype, Viber, Messenger, Telegram, Signal,... - streamelni, csak a videolejátszó képét kellene virtuális webkameraként felhasználni.


Azt hiszem, az OBS-nek ehhez van is valamilyen kiegészítője:

[link]


Vagy például a VLC médialejátszóhoz is van ilyesmi plugin:

[link]

2020. jan. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez nem rossz megoldás de a hangot is át kellene lőni valahogy. Egyszerűbb megoldás nincs?
2020. jan. 13. 12:59
 3/3 anonim ***** válasza:

"Ez nem rossz megoldás de a hangot is át kellene lőni valahogy. "

Erre is van lehetőség:

[link]

[link]


"Egyszerűbb megoldás nincs?"

A VLC Media Playerből lehet streamet indítani:

[link]

a gond az, hogy az általa nyitott portot át kell engedni a routeren (portforward, virtual server), ha a nem akarsz a router publikus, Internetszolgáltató által adott IP-címével vacakolni javasolt egy DDNS-szolgáltatást (ilyen például a no-ip.com ) igénybe venni (egy hosztnevet könnyebb megjegyezni, mint egy IP-címet, illetve a lakossági előfizetés publikus IP-címe egyébként is változik)


Esetleg használhattok képernyőmegosztást - például Teamviewer segítségével.

2020. jan. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!