Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ti elfogadnátok olyanra a...

Ti elfogadnátok olyanra a 100ezer subos Youtube díjat, ha nem is saját tartalmakat töltötök fel internetre, filmekből kivágott videóit?

Figyelt kérdés
2020. jan. 23. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Jó pár olyan magyar csatorna (nem beszélve világszinten) van ami lopott tartalommal ért el kiemelkedő feliratkozó számot.

Ezek az emberek úgy 99%-ban meg vannak győződve arról, hogy ők minőségi és kemény munkával érték el azt a szintet "amit".

Vegyük példának azt aki family guy videókat tölt le torrentről, kivág néhány jelenetet, nyilván úgy hogy a youtube ne basztässa copy right miatt. 1-2 óra alatt megvan, feltölti, tele kúrja reklámokkal és kész is a tartalom.

Megnézi a sok 12 éves, lájkolja mert miért ne, meg is van belőle az x bevétel.

Mint írtam ezek az emberek meg vannak győződve arról, hogy ők a minőségi tartalom miatt érték el azt a szintet amit.

Holott simán csak egy populáris lopott tartalmat töltenek fel.


Kicsit eltértem a kérdésről, de a válaszom az hogy nem, nem fogadnám el.

Egyrészt azért mert én nem gyártok semmilyen tartalmat a yt-ra, másrészt más tollával soha nem szoktam ékeskedni.

2020. jan. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1


ilyenre is fizet a youtube?


akkor nem is rossz ötlet..! :D

2020. jan. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a YouTube tartalom felismerő rendszere a filmrészleteket is felismeri, de nem feltétlenül baxtat érte. a jogtulajdonos eldöntheti, hogy töröltetni akarja a lopott tartalmat, csak a videók nézettségi statisztikáit akarja látni, vagy kéri a videók reklám bevételét.

utóbbi esetben pl. akkor is megjelennek a reklámok, ha a csatorna amúgy egyáltalán nem jogosult bevétel szerzésre, mert nem érte el a szükséges küszöb feltételeket. viszont ilyenkor nem a tolvaj csatorna kapja meg a reklámbevételt, hanem az eredeti jogtulajdonos.


persze, ha az algoritmus nem ismeri fel h lopás történt és a jogtulajdonos sem bukkan rá, akkor elképzelhető, hogy az történjen, amit te írsz.


én is feltöltöttem már 2 hasonló (nem Family Guy, más film) jelenetet, mert tetszett a gondolat, ami az idézetben van. azonnal jelezte a YouTube, hogy az algoritmus felismerte, hogy kinek a szerzőjogi tulajdonát használtam. az én esetemben csak forgalmi aadatokat akartak, reklámbevételt nem - de a csatornámat se ismerik annyian és nem is hirdetem.


igazából amíg csak egy-egy jelenetet tölt fel valaki és nem teljes epizódokat, vagy nem feldarabolva teljes epizódokat, addig ez akár idzésésként is felfogható, amit viszont véd a szerzőjogi törvény. nem teljesen legális így eljárni, de kellően határeset, hogy vitatható legyen - és hogy akár a jogtulajdonost se zavarja.

2020. jan. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
igen, manapság már azért elég érzékeny. pár éve még, amikor lazább volt, simán kerestem egy mónika show epizódból kb. 20ezer Ft-ot...:D a mai napig az a legnézettebb videóm, 900ezer felett van a megtekintés, csak idő közben a többi videóm miatt elvették a bevételszerzést, mert túl egyhangú...
2020. jan. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Reakció videó - ilyet bárki tud, semmi önálló tartalom, és mégis van olyan csatorna, amire már több millióan feliratkoztak.


Amíg erre van igény, hiába 99%-ban nincs saját cucc benne, innen-onnan összeszedett videókra "reagál" és a muki fejét látjuk a sarokban, ahogy grimaszol.

És mégis, erre van igény, ezt nézik ku**a sokan, és ezáltal van bevétele.

2020. aug. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!