Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet egy olyan wifis...

Hogyan lehet egy olyan wifis modemre rákötni az ADSL netet, amin nincs erre megfelelő port, csak UTP?

Figyelt kérdés
Amikor bekötötték hozzánk a netet eredetileg egy sima TPLinkes wifis modemet adtak, aminek a WAN portjába volt bekötve a net. Minden jól működött. Ezt lecserélték egy másik modemre, amire már telefonkábelen keresztül érkezik "a net". Azt szeretném kipróbálni, hogy a TPlinket kötöm rá, de így nem tudom. Létezik valami átalakító?

2020. jan. 29. 20:37
 1/5 A kérdező kommentje:
*amióta beszerelték az uj modemet, folyton van valami gond a nettel. ezért is tennék egy próbát, hogy úgy milyen
2020. jan. 29. 20:40
 2/5 anonim ***** válasza:

A telefon kábelen szerintem te optikai kábelt értesz.

Ezen az új modemen, vagy modem-router kombón hány utp (lan vagy ethernet port van)?

2020. jan. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ennél zavarosabb leírást ritkán olvasni..
2020. jan. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor másképp fogalmazok.


Eredetileg, egy olyan modem/router volt használatban amin csak RJ45 csatlakozó volt. Tehát feltételezem valahogy UTP kábel lehetett csatlakoztatva. Mostpedig egy olyan, amin van RJ11 és RJ45. Tehát ez egy sovány 10Mbites ADSL net, ami jelenleg telefonkábelen keresztül csatlakozik a modembe.


És azt nem értem, hogy előzőleg hogyan oldották meg a csatlakozást, ha egyszer az RJ11-es telókábel csatlakozó, nem illik az RJ45-ös foglalatba. Soha nem figyeltem meg, mert alapból nem is itt lakom. De amióta beszerelték az új eszközt, folyamatosan panasz van rá. Pedig ahogy volt, tökéletesen működött. Ezért is gondoltam, hogy megpróbálom az eredeti felállást.

2020. jan. 29. 22:38
 5/5 anonim válasza:
Nem hinném, hogy létezik, legalább is én még nem találkoztam ilyesmivel. ADSL net egyébként sem a legstabilabb, sajnos van benne tapasztalatom, és igen, legtöbbször a modem a ludas.
2020. jan. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!