Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internetes csalásnak számít?

Internetes csalásnak számít?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

egy oldalon rendeltem egy telefont vagyis azt gondoltam hogy, előre el utaltam a pénzt és kaptam egy képet a telefonról. vissza néztem a hírdetést és az ált benne hogy eladó Új samsung galaxy A40 mobiltelefon Kép

ez csalásnak minősül? tehetek feljelentést? vagy én voltam figyelmetlen, ez az én hibám.


Válaszokat előre is köszönöm!


2020. febr. 2. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, csalásnak.
2020. febr. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond! Ha nem vagy megelégedve a képpel, 14 napon belül visszaküldheted, és visszakapod az árát.
2020. febr. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Milyen oldalon vetted? Kamu oldal, vagy maga az oldal hivatalos és ott hirdető felhasználótól vetted? Ha hivatalos oldalon vetted, akkor esetleg oldalt üzemeltetőknek kellene jelezni.
2020. febr. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
azt mondta akitől vettem hogy ő jól fel tünete hogy kép és pénz visszafizetést nem vállal...
2020. febr. 2. 10:55
 5/10 A kérdező kommentje:
magánszemélytől vettem és azt mondta hogy ő korekt volt mert oda írta hogy mit ad el. Még engem cseszett le hogy miért nem olvasom el hogy mit rendelek...
2020. febr. 2. 11:14
 6/10 anonim ***** válasza:
Becsapásnak minősül, mert olyan szándékkal tette hogy "majd valaki tévedésbe esve megrendeli".
2020. febr. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egész hirdetést screenshot-old le. A feljelentés, költségek stb valószínűleg sok időt elvinne de nem tudom, lehet van egyszerűbb módja is, képernyőképek legyenek a hirdetésről, bizonylat utalásról, megkereshetsz ügyvédet is vagy elmehetsz feljelentést tenni a papírokat mutatva: "ilyenkor mi a teendő"
2020. febr. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Becsapásnak minősül, mert olyan szándékkal tette hogy majd valaki tévedésbe esve megrendeli".


beszéltem errül vele és azt mondta hogy nem volt ilyen szándéka és nem mondhatom rá hogy csaló meg stb.. "mert vannak jogai" Ő van fel háborodva hogy ilyet gondolok róla.... teszi a tisztességes eladót hogy ő nem követett el ezzel semmi csalást... nehogy én üssem meg a bokám miatta..

2020. febr. 2. 11:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele hogy ő mit mondott. Feltételezem ez valamiféle aukciós portálon eladó, a hirdetést kellene jelenteni és hogy miképpen jártál.
2020. febr. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amit neten vásárolsz, mindegy hogy egy képet veszel, mint jelen esetben vagy egy telefont arra van jogod, hogy 14 napon belül elállj. Hivatkozz erre és mond meg neki, hogy: ha nem téríti vissza megérted, de ezek után jogi úton fogod érvényesíteni, illetve büntető feljelentést teszel ellene üzlet szerűen elkövetett csalás vétsége miatt.


Sőt. Megteheted már most a feljelentést! És ugy mész oda hozzá, hogy már megetted!


És ha visszafizeti akkor vissza mondhatod a feljelentést. ;)

2020. febr. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!