Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Diginél lehet a 25-ös portot...

Diginél lehet a 25-ös portot valahogy engedélyeztetni?

Figyelt kérdés

Szolgáltató routerén nyitva van, mégsem tudom elérni kívülről. Olvastam hogy van saját SMTP szerverük, de ez tudtommal csak küldésre jó, én fogadni is szeretnék emailt.

Minden más beállítás stimmel, bentről lanról tudok emailt küldeni magamnak, a külső elérés a gond. Tudtommal kéne az a 25-ös port mindenképp hogy emailt tudjak fogadni.

(OS: Red Hat Enterprise Linux 8)

(Mail Transfer Agent: Postfix)



2020. febr. 4. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:

A házi spamküldő-szerverek elkerülése végett a legtöbb szolgáltatónűl tiltva van szerintem, és nem is fogják engedélyezni.

Ha nyitva lenne, bármely előfizető milliószámra küldözgethetne bárkinek kéretlen leveleket.

2020. febr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kénytelen vagy vásárolni tőlük (ha még lehet) fix ipt amin nyitva lesz a 25. (azt hiszem át kell válts üzleti netre.. lehet magánszemélyként is.. csak akkor kapsz havi kb.3-5e ft. pluszért ipt) kötve hiszem, hogy megérné..

Ill. te otthoni szerverre fogadni tudsz mailt .. küldeni nem!

2020. febr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért ha a bejövő forgalmat engednék, még lehetne fogadni emailt, de a küldés tiltható lenne külön. Tudtommal TCP-ben egyértelműen elkülönül, hogy ki kezdeményezi a kapcsolatot. Plusz bevételi forrásnak viszont monopolhelyzetben ügyes húzás. Mindezektől függetlenül kifelé így is lehet bármit küldeni, proxyn vagy anélkül, nem értem a fogadással minek szórakozni, így max én kaphatok spamet. Ez ugyanaz a probléma mint amikor emberek azt hiszik, veszélyes a számlaszámuk közzétenni, csak más kontextusban. Már ha tényleg azt hiszi valaki hogy ez security feature és nem üzleti fogás.
2020. febr. 4. 21:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Tavaly még úgy volt, hogy ha hibajegyet vett fel az ügyfél, akkor engedélyezték az smtp-t. Egy próbát megérne.
2020. febr. 5. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valóban csak Növekedés és Üzleti csomagokkal lehetséges ez mert ehhez adnak csak fix IP-t amit még külön meg kell venni.

A házi spamelésre meg ott a mail() függvény...

Ez üzleti fogás egyszerűen.

2020. máj. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!