Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hol volt eddig ez a sok okos...

Quatermain kérdése:

Hol volt eddig ez a sok okos ember, aki most youtubon ossza az igét a vírussal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Olyan is beleszól a témába, mint hozzáértő akinek nem az EÜ és az orvostudományok a területe. Igen, tudom a nézettség... de ez csak szerintem gáz?
2020. febr. 9. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Felbátorodtak, hiszen nyilván exrendőrként is lehet orvosi tanácsokat osztogatni manapság és a híradóig jutni vele. Miért ne tehetné meg akkor ezt Youtube-on bárki? Csak szerencsét próbálnak.
2020. febr. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez nem új keletű dolog, csak a téma az.

A YouTube mindig is ilyen volt. Vannak akik azt hiszik, hogy tudnak csinálni egy tükörtojást, akkor Ők máris főzős csatornát indítanak.(E. Zoltán

Olyan is akad, aki zenei oktatóvideót készít, miközben egy zongora akkord leütésén másodpercekig gondolkodik. T. Tamás.

Vagy tech csatornát indít arra alapozva, hogy Ő már telepített Windows-t.

A sort sokáig lehetne folytatni.

A YouTube az ilyen.

2020. febr. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2 "Vagy tech csatornát indít arra alapozva, hogy Ő már telepített Windows-t." - Erre mondasz példát? Mert erre nem mondtál :D Nem igazán vagyok képben a magyar Youtuberekkel, de nézek párat elvétve.

A vírus téma felkapott, mindenhol ez ömlik az emberekre. Érthető is, hisz konkrétan a termelésre is kihatással van a koronavírus, mert a sokan benyalják és nem tudnak menni dolgozni. Még jó, hogy Kínában megy a gyártás igen jelentős része. Ez mindenre hatással van, bármelyik témában mozgolódó Youtubernek könnyű becsatlakoznia, mert az ő munkásságát is közvetetten érintheti. Pl. a tech csatornák beszámolhatnak arról, hogy a mobiltelefonok gyártási kapacitása csökken a vírus miatt, így készlethiány keletkezhet, ami áremelkedéshez vezethet. Ezért is beszélnek ennyien erről, mert bárki számára könnyű hozzákötni a csatorna tematikáját ehhez a vírus-mizériához.

2020. febr. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

# 3 Azért nem írtam példát, mert nem tudtam választani.

Balázs, PisiJani, Csaba, Laci. Vagy ha így jobban ismered. Anoniminc, TheVR, Magyarósi, Tech2.

Jelenleg már értenek ehhez-ahhoz, de amikor elindították a csatornájukat, tényleges szakmainak mondható tudás nem állt mögöttük. De végül is belejöttek, mint kiskutya az ugatásba. 🤣

2020. febr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

TheVR, Tech2 és Csaba csatornájával nem értem mi bajod. Mármint jó, nyilván a kezdet mindenkinél döcögős volt, de ha megnézed, semmivel sem tudnak többet ahhoz képest, mint amikor elkezdték, mert nem kell többet tudni. Mi mást mondhatna egy telefonról, mint amit eddig is elmondott minden videójában pl. Laci? Vagy most nem értem tényleg. Mi mást szeretnél még megtudni egy-egy videóban bemutatott új kütyüről bármelyik csatornán is?

Jó, az azért még eléggé egyértelmű, hogy régen nagyon borzalmas volt a tartalom, amit feltöltöttek, de ez még nem jelenti azt, hogy akkor semmit sem tudtak. Sokkal inkább csak fingjuk nem volt arról, hogyan is kéne előadni és megfelelően tálalni az információt, no meg persze értelmes eszközeik sem voltak a felvételek elkészítéséhez. Viszont azért most már más a helyzet, elő tudják adni magukat, van felszerelésük is hozzá és lám, máris tök jó tartalmakat tudnak gyártani.

Egyébként pont őket ismerem csak, akiket felsoroltál. Anoniminc-ről csak hallottam, őt sosem néztem, a többiek közül is Tech2-t újabban hanyagolom, a VR-os srácokat szinte egyáltalán nem nézem mostanság, Csaba csatornáját meg azért nézegetem. Újabban megint nagyobb angol csatornákat nézek (Linus, MrWhoseTheBoss, JerryRigEverything stb.).

2020. febr. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én egy szóval sem mondtam, hogy bajom van bárkivel is az említettek közül, csupán arra céloztam a kérdező felvetésére, hogy a YouTube egy olyan platform, ahol amatőr emberek, sokszor felszínes tudással, és kezdetleges technikával mondják el a SAJÁT véleményüket egy adott dologról.

Ezért nem szabad meglepődni azon, ha valaki kifejti a sajátos látásmódja szerinti véleményét, pl. a vírussal kapcsolatban.

Az már egy másik kérdés, hogy sokszor a valóság, és a tények köszönő viszonyban sincsenek a tényekkel. de ez benne a szép, hiszen a YouTube szóban a "You"-t sokan nem tartják észben.

2020. febr. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jogos, én értettelek félre. Nem is írtam semmit, vehetjúk úgy :D

Igazából az egész internet ilyen, ha bele gondolsz. Tényleg nincs min meglepődni.

2020. febr. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!