Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Port nyitás segítség?

Nacsaaa kérdése:

Port nyitás segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok segítséget szeretnék kérni. 1 szervert akarok hostolni pl mta szervert, és ehhez kikéne nyitni a portokat, hogy mások is feltudjanak csatlakozni a szerveremre. Olvastam hogy a szolgáltatók NAT-olnak és ezért nem nem megy a port nyitás. Ezt hogyan tudom orvosolni? Olvastam azt is, hogy 1 levelet kell írni a szolgáltatónak de viszont nem tudom mit kellene írnom nekik. Digi-s vagyok

Köszönöm a segítséget!



2020. febr. 9. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Hívd fel a 1272-t és kérd, hogy vegyenek ki a NAT mögül. De ha neked és a túloldalon is van IPv6, meg persze a szoftver amit használnál tudja, akkor nem kell se portnyitás, se NAT megszűntetés, mert az publikus cím. Csak a géped tűzfalán kell kinyitnod a portot.
2020. febr. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia köszönöm a gyors választ! Sajnos nincsen ipv6-os címem, mert az egyik weboldal se érzékeli. Így maradt a telefonhívás. Amikor felhívom őket és elmondom a problémámat akkor utána mit fognak kérdezni?
2020. febr. 9. 21:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ügyfélszámot, ami rajta van a számlán. De ha a nethez tartozó vezetékes telefonról hívod, ami arról ingyenes, lehet, hogy beazonosít és az sem kell (hol működik, hol nem, úgyhogy azért legyen meg az ügyfélszám).
2020. febr. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2020. febr. 10. 06:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha 100-al kezdődő IP címed van, az szolgáltatói NAT. Azon nem fog menni. Felhívod a Digi-t, megmondod, hogy távolról akarsz a gépedre csatlakozni és ezért kell a publikus IP és vegyenek ki a NAT alól. Pár óra alatt meg szokták csinálni.


Manapság kb mindenkit NAT-olnak, mert elfogytak az IP címek és az emberek 99%-ának fogalma sincs arról, mi az a NAT és amúgy se kell nekik publikus IP a Facebookhoz meg Youtube-hoz. Akinek meg kell, az kap. Digi ebből a szempontból (is) korrekt, mert még fizetni sem kell a publikus IP-ért, meg nem úgy csinálják, hogy nem adnak publikusat, mint egyes szolgáltatók.

2020. febr. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ma reggel írtam nekik emailt és már válaszoltak is. Elkellett küldenem a számlaazonosítót. Most a válaszukra várok

Köszönöm szépen a segítséget!

2020. febr. 10. 15:04
 7/7 A kérdező kommentje:

Nos kiszedtek a NAT-mögűl de így sem megy a dolog. Várnom kellene még? Azt írták hogy 17:00-tól publikus IP címet kapok.

Köszönöm a segítséget!

2020. febr. 10. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!