Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Letöltés mersz.hu-ról (Scribd)?

Letöltés mersz.hu-ról (Scribd)?

Figyelt kérdés

Az egyetemen mostanában terjed az a ,,jó szokás" hogy a jegyzeteket mersz.hu-ra teszik fel, ami kb olyan mint a Scribd csak magyar.

Ez egy borzasztóan legális, fizetős oldal, ami belső egyetemi hálózatról gond nélkül, ingyen elérhető, viszont itthon szeretnék belőle tanulni, itthon azonban nem vagyok egyetemi wifin és fizetnem kéne. Van lehetőség bejelentkezni eduID -vel, de nekem az után hibát ír ki, hogy az egyetemet beírom, el se jutok addig, hogy az azonosítómat beírjam. Így arra jutottam, hogy le kéne tölteni az egyetemen, és azt tudnám tanulni itthon is. Ctrl+C Ctrl+V technika működne, de ahhoz be kéne vinnem a laptopomat (amit nem szeretnék, mert elég nagy és nehéz) tabletről vagy telefonról meg igen körülményes.


Azt szeretném kérdezni, hogy valaki tud-e egy olyan programot, amivel mersz-ről bejelentkezés nélkül tudok leszedni dolgokat itthon, vagy valami megoldást arra, hogy telefonról egyszerűbb legyen letölteni? Próbáltam a weblapot letölteni, de nem sikerült. VPN-ezni nem tudok :(



2020. febr. 11. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb megoldás, ha bemész a laptopoddal és letöltöd. Egyszer csak be tudod vinni. Vagy az egyetemi könyvtári gépeken belépsz, letöltöd, és feltöltöd valami felhő tárhelybe.


Másik opció, az EduID-det csináld meg, nézz utána miért nem enged belépni. Ha másokat beenged, téged is be kéne engedjen otthonról.

Nekem sikerült belépnem most, nálad lesz a gond.


Kétlem informatikus lennél, de létezik a httrack nevű eljárás, program. De inkább ezt hagyd.


Egyébként meg keresd meg az adott könyvet, ha arra lenne szükséged, valamilyen letölthető formátumban a neten. Hátha valaki felrakta akár pdf-ben.

2020. febr. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia Vpn-nel könnyen tudsz csatlakozni :) nagyon könnyű. rendszerint minden egyetem leírja hogy tudsz belépni:)

én már több mint 1 éve használom ,és az összes fizetős oldalra betudok lépni.A mersz ugyanakkor letölteni nekem sem enged :S

2020. máj. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A MERSZ teljesen jól működik BME-s eduID-val. Nálad mi a hiba? Az intézményt sem tudod kiválasztani?


A BME-nek van vpn szolgáltatása, a részleteket itt megtalálod a részletes útmutatót (címtáras belépés után): [link] Mi az, hogy nem tudsz VPN-ezni?

2020. máj. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Idő közben megoldódott az edu Id-s probléma (azaz néha működik, néha nem, olyankor valami Shibboleth nevű oldalt ad ki, nem tudom mi az, de néha sikerül belépéni rendesen.)


VPN-ezni azért nem tudok, mert így azt se tudom hogy hogy kezdjem el, hova kaztintsak vagy milyen program kell hozzá stb.


Amúgy ki ctrl+c ctrl+v - ztem a jegyzetet és elmentettem pdf-be, egy másik meg úgy oldódott meg, hogy a tanár elküldte normálisan - ezeknek felértékelődött a szerepe a kereshetőség miatt, online zh-nál (:

2020. máj. 6. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!