Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » DIGI internet FTTH átkötés...

DIGI internet FTTH átkötés utáni sebesség miért nem nőtt?

Figyelt kérdés

A tegnapi napon voltak kinn a DIGI szerelői, és behúzták a lakásba az optikai kábelt, és fel is telepítették, azt mondta a szerelő srác, hogy éjféltől átáll a sebességem az 1000 mb/s-os csomagra. Tegnap megmértem, mikor elmentek (Wi-fi 5Ghz-es sávon), még csak 90 Mb/s-nál verdesett a mutató.

Ma reggel felkeltem, ismét megmértem, ugyanazt az eredményt kaptam. Gonfoltam megmérem a gépen kábelen keresztül, szintén ugyanaz, 93-94 Mb/s. Nem tudom, hogy akkor most mi a teendő?

Más is találkozott ezzel, hogy az ígért átállás nem valósult meg? Vagy még érdemes várnom?



2020. febr. 15. 08:35
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Végig se olvastam. A wifi instabil, lassú. Kábellel, közvetlen a modem gigabites portjába dugva, modern asztali géppel vagy laptoppal kell mérni.
2020. febr. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A Wi-fim nem éppen lassú. :)

Kétsávos, legalább 700 mb/s sebességre képes.

De a te kedvedért, nagyokos, megpróbáltam közvetlenül a gépembe bevezetni a kábelt, kikerülve a wi-fit, és képzeld el, ugyanazt az eredményt kaptam. :)

Szóval nyugodtan végig lehet máskor olvasni a kérdést, mert én sem vagyok hülye.

2020. febr. 15. 08:43
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Az a 700 MBit a két sáv összes elméleti maximuma, amit csak laborkörülmények között tud. 2,4 GHz sávon a gyakorlatban 15-30 MBit, 5 GHz-en 70-150 MBit között lesz. Így az 5-ös sávon egy tökéletes értéket mértél. Amúgy éjfél után újracsatlakoztattad a PPPoE kapcsolatot? Mert akkor vált át a modem is az új csomagra.
2020. febr. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Hívd fel őket. Nekem pl a kábel volt régi és nem bírta a gigabitet. Nem tudom, hogy telefonon keresztül erre, hogy jöttek rá, de magamtól nem jutott eszembe.
2020. febr. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet a kábel a hibás, ami a modemből a WiFi routerbe megy. Minimum CAT 5E, de inkább CAT 6 legyen, CAT 5 csak 100mbps tud.


"Az a 700 MBit a két sáv összes elméleti maximuma, amit csak laborkörülmények között tud. 2,4 GHz sávon a gyakorlatban 15-30 MBit, 5 GHz-en 70-150 MBit között lesz."


Nem mindenki betondzsungelben él, ahol akkora az interferencia a lakásonkénti WiFi-k miatt, hogy egy repülőt eltudna téríteni.

Én egy olcsó Asus RT-AC57U belépő kategóriás routerrel simán mérek 400-500mbps-t mobillal, és hozza is stabilan.

2020. febr. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem a szolgaltato routerevel megvan a 450/450 5ghz-en szoval a max 120mbit az baromsag,hivd fel oket.
2020. febr. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mégis az első válaszolónak volt igaza.

Utánanéztem, és a WAN port csak 10/100 mb/s sebességre képes, szóval ha szeretném majd kihasználni a teljes sebességet, be kell szerezzek egy új routert.

Az fáj a legjobban, hogy eközött, ami most van, és egy olyan között, ami képes arra a sebességre, csak 1-2 ezer forint különbség van. Eszembe sem jutott ezt is figyelembe venni, amikor vásároltam a készüléket.

2020. febr. 15. 12:40
 8/8 anonim válasza:
A digi kellett volna, hogy adjon egy routert a szolgáltatás mellé.
2020. febr. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!