Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Korlátlan mobilnet?

Korlátlan mobilnet?

Figyelt kérdés
Milyen lehetőségeim vannak nagyjából 5-6 ezerért, kisebb telefonálási lehetőséggel, vagy anélkül? A Hello Data az jó volt, de a szolgáltató felmondta a szerződésemet, amit jogosan tett, nem hibáztatom őket, ez le is volt fektetve, hűség nem volt. A Telekom kissé drága. A telóm 2 Simes, telefonálni nem szoktam nagyon, így vissza raktam a feltöltő kártyás simet. Mobilnetnél hallottam, hogy van valami flottás internet, 5000 Ft-ért, korlátlan. De én arra, mint mezei felhasználó, jogosult vagyok?
2020. febr. 19. 19:19
 1/8 A kérdező kommentje:
Telekomos a feltöltő kártyám amúgy, ha ez számít.
2020. febr. 19. 19:22
 2/8 anonim ***** válasza:
Digi Mobil korlátlan, ingyenes. Igaz nincs országos lefedettség, de ez egy elfogadható kompromisszum.
2020. febr. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Micsoda? Ingyenes? :D Gondolom valamennyit le kell beszélni azért. De ez tényleg jó. S valóban korlátlan?
2020. febr. 19. 19:49
 4/8 anonim ***** válasza:

507 településen érhető el a digi mobilnet, a maximális sebesség pedig 29.3MBit/s letöltés, 11.2MBit/s feltöltés. 3155 település van összesen, szóval kb. 16%-os a lefedettség. Garantáltnak sebességre 0 van megadva, így pedig összességében ez a mobilnet inkább tűnik szenvedésnek, mint stabil dolognak. Még nem érné meg, max egy próbát (mivel ingyen van).

Domino-sként 9900Ft-ért te is elő tudsz fizetni korlátlan netre, sebességmegkötés nincs. Ugyanúgy az előfizusok által is elérhető 150MBit/s letöltési sebességet élvezhetnéd (bizonyos településeken 300MBit/s), viszont cserébe még külön kellene töltened a híváshoz is pénzt. Nem jönnél ki 10 000Ft alatt így, sőt, ha pontos számokkal akarok dobálózni, akkor feltöltőkártyásként (Domino Mobil S-el, ami belföldön hálózaton belüli korlátlan hívást biztosít) mobilnettel és hívás csomaggal 12 890Ft-ból jönnél ki, míg előfizusként ez 11 500Ft lenne (itt a Mobil S 2500Ft, a mobilnet meg 9000Ft).

Bármelyiket is választod, mindkét esetben nélkülözhető a hűség. Domino-sként ugye egyértelmű, hogy nincs hűség, előfizusként pedig egyszerűen kihagyható. Annyi a hátulütője domino-sként, hogy nem tudod annyira testre szabni az szolgáltatásokat, illetve valamivel drágább is így. Előfizusként bőven van átmenet, tudsz vagy 5 féle hívás és mobilnet csomagot választani szinte bármilyen kombinációban, míg megújuló szolgáltatásból Domino-soknak 2 adat és kettő hang van (Domino dupla és korlátlan net, illetve Domino Mobil S és L). Van még nyilván Domino szolgáltatás, csak azok időtartamhoz kötöttek és alkalmi vagy kiegészítő ajánlatok (1 napra valamennyi net pl, időszakos adatmennyiség növelő).

Akárhogy is döntesz, Telekomnál ha kell korlátlan net, az nem fog megállni 10 000Ft alatt, viszont cserébe egy tök jó lefedettségű, stabil hálózatot kapsz. Azt nem tudom, hogy más szolgáltatónál mennyi az annyi, de nem hinném, hogy megúszod bárkinél 8000Ft alatt.

2020. febr. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Telenor-nál a Hiper M Net tarifát tudom javasolni, mert egyetlen korlátlan netes csomagjuk majd 19 000Ft-ba kerül, ami gondolom meredek lenne. A Hiper M Net ad 100GB netet és 120 perc hálózaton belüli (20-as irány) hívást. Ennek YES opciós változata olcsóbb, de ez a YES opció nem tudom mit takar így hirtelen. Meg lehet persze azt is próbálni.

Vodafone-nál is kompromisszumos csomagot tudok javasolni, ez a Go Net 15GB adatmennyiséggel és 100 perc belföldi (bármilyen irány, magyar hívószám esetén) belüli beszélgetéssel. A korlátlan netes csomag a Vodafone-nál 16 000Ft lenne, ami szintén az 5000Ft felett van bőven.

Ja, tulajdonképpen a Telekom külön összeválogatható csomagja éri meg a legjobban. Választod a legolcsóbb hívás csomagot 2500Ft-ért (ami csak hálózaton belülre biztosít ingyenes beszélgetést, azaz 30-as irányba), mellé kérsz korlátlan netet és kijössz 11 500Ft-ból. Ennél olcsóbban nem fogsz korlátlan nethez jutni.

Előző is én voltam.

2020. febr. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na ez az, hogy 2020-ban még mindig a telefon, tv van előtérbe helyezve, noha egyre kevesebb rájuk az igény, ott a Facebook, Viber, stb. Kár, hogy a Hello Data megszűnt, az egy nagyon jó opció volt, 5000 Ft-ért, nem értem miért szűnt meg, s miért akkora dolog 100 gb 7000-8000 forintért, ahogy reklámozzák. Mindenbe vissza fejlődünk. Errefelé meg sz.r a vezetékes net, egy kisebb vihar, s kész a káosz.
2020. febr. 19. 20:29
 7/8 A kérdező kommentje:
Itt Siófokon szerencsére elérhető a Digi is.
2020. febr. 19. 20:31
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenesetre köszönöm a válaszokat.
2020. febr. 19. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!