Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lehallgat az instagram?...

Törpilla1987 kérdése:

Lehallgat az instagram? Olyanokat hoz fel, amiről csak beszéltem. Hogy van ez!

Figyelt kérdés
Lehet, tudnom kellene a működését és azt tudom, hogy ha valamire rákeresek, aztán hasonlóakat látok. De hogy csak szóban megemlített dolgokat is felhoz... Az meglepő.

2020. febr. 23. 05:01
 1/6 Fulár ***** válasza:
0%
Inkább rohadt dühítő mint inkább meglepő!Facebookal sem jobb a helyzet.Dettó ugyanez.Nemrégiben mobilt garázst építettem és melóban a kollégákkal sokat beszélgettünk a témâról de ilyen jellegű netes keresést egyszer sem bonyolïtotta le!Azóta teli van a fal mobilgarázs reklámokkal...
2020. febr. 23. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, valószínűleg a dühítő a legjobb szó rá, igazad van. Nagyon durva... akkor nemcsak én tapasztalom. Őrület. Sőt, egyszer egy termék is feljött, amit csak néztem a boltban és még csak wifi vagy mobilnet közelében sem voltam. Egyszerűen csak megnéztem a polcon és mondtam annak, aki velem volt, hogy nézd már ezt az xy cuccot.
2020. febr. 23. 06:05
 3/6 anonim ***** válasza:
29%

Semmi ilyen "lehallgatásról" nincs szó.

Ha lenne akkor felhasználók milliárdjai jelezték volna, és profi hekkerek ezrei dobták volna már nyilvánosságra.

Simán csak el kéne olvasni a felhasználási feltételeket, mikor egy google keresőt használsz. Vagy nyílt wifit használsz.


Gondolod ha ilyen lenne, akkor nem dobták volna már nyilvánosságra?

Hagyjuk már...

Persze vannak összeesküvés elmélet gyártók, akik szerint súlyos milliárdokkal pénzelnek egyes hekker csoportokat, hogy befogják a szájukat az ilyen és ehhez hasonló esetek nyilvánosságra hozatala ellen.


Megjegyzem általában csak itt a gyiken dobja be valaki havonta 1-2 alkalommal ezt a témát.

Vagy a számítástechnikában, vagy a mobilte3lefonoknál.

Persze az emberek azonnal ugarnak rá, mert szeretik az összeesküvés elméleteket.

Nem véletlen van már a lapos Föld hívőknek több milliós tábora.

2020. febr. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
A szolgáltatás használatával érdeklődésednek megfelelően, személyreszabott reklámokat, hirdetéseket fogsz látni, profilt alkotnak rólad (nem, nem a lehallgatás miatt, hanem a reklámok célbajuttatásából élnek). Ez egyfajta modell, ingyen használhatod, de cserébe személyreszabott reklámok vannak, tehát bizonyos mértékű adatelemzéshez hozzájárulsz, amely adatelemzést a GDPR-nek megfelelően valamilyen szinten korlátozhatod.
2020. febr. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Az instagram az ismeroseid profiljaval is ossze szokta vetni a tiedet, lehet h barataid rakerestek
2020. febr. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Így van, ahogy a 4-es írja. Nem tudom mi ezen a rémisztő. Azért csinálják, hogy a neked megfelelő termékekhez juss hozzá, és többet vásárolj, mint ahogy azt bármelyik üzletben vagy webshopban. Így az adataid alapján a neked legmegfelelőbb ajánlatokat teszik. A Google kereséseid alapján is ajánlanak, mivel ez mind össze van kötve, legalábbis nekem. A helyzeted alapján is reklámoznak, a Google is ugyanezt teszi.

Az Instagram pedig a Facebooké, szóval az a kettő ugyanaz. Nekem ha Googlen keresek valamit, utána fel szokott dobni hirdetéseket arról a termékről Facebookon. Mondjuk ez tök jó, mert így legalább megtalálom amit kerestem.

A mikrofon is időnként vesz fel dolgokat, amiket átelemez a mesterséges intelligencia, és szintén erre használja.

Azt hittem ez már mindenkinek természetes, nem tudtam hogy ez még mindig konteónak számít 😃

Ezért van hogy a telepített app-ok engedélyt kérnek olyan infókhoz is, amikre egyébként nem lenne szükség, mondjuk egy zseblámpa alkalmazás kér engedélyt a fényképeidhez és a helyzetedhez, mikrofonodhoz. Sokan rákattintanak megfontolás nélkül. Ilyen esetekben férnek hozzá a bizalmasabb dolgokhoz.

Azt remélem tudod, hogy a Messenger üzeneteidet is látják, és elemzik. Az ismerőseimnek volt egy csoportos beszélgetésük, amikben vicces képeket osztottak meg egymással, és törölték a beszélgetést, és pár napra blokkolták őket, mert erőszakos képeket osztottak meg egymással, privátban!

Messengeren és Instán ha már használtál videó funkciót, hanggal, akkor engedélyezve van neki is a mikrofon és a kamerád.

Ha a mobilneted nincs is bekapcsolva, a helyzeted, vagy legutóbbi helyzeted alapján is ,megtalálnak. Főleg ha Iphone-t használsz, amin van egy "Find My Iphone" funkció, hogy megtaláld ha elveszik, akkor is ha némítva van.

A barátom egyébként ezzel foglalkozik, és kaptak már olyan megbízást, ahol külföldi bevásárlóközpontoknak készítettek appot, ami a pontos helyzeted alapján mérte be milyen termékre van szükséged. Tehát megnézte hol vagy az üzleten belül, hol mennyi időt töltesz, ez alapján mi érdekelhet, és mi nem.

A Facebook is ezt csinálja egyébként a posztjainál, meg az Insta is. Ez alapján kapsz lájkokat, vagy sem.

Az Instán például akkor "dobja fel" jobban, ha a terméked, tehát a képed, sok embert érdekel az első órában. Sok reakciót generál, tehát mégtöbb embernek eljuttatja, mivel ha sokat nézik, sok időt töltenek a platformon, és nekik megy a pénz a zsebükbe.

Ugyanígy a Facebook. Azt is elemzik, hogy hol van a kurzorod a képernyőn, mennyit görgetsz, hol állsz meg, mennyi ideig állsz meg, mikor nyitsz ki új lapokat, mikor végződött vásárlásba egy-egy ajánlat.

Manapság a legtöbb app így működik. Azt hiszem volt is valami bejelentése a Facebooknak, hogy elismerték.

De ha nem is, rengeteg videót találsz YouTubeon ahol ezt magyarázzák, és rengeteg YouTuber kísérletezett ezzel, és általában azt bizonyították hogy igaz.

2020. febr. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!