Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » DDOS támadás alatt állok?

DDOS támadás alatt állok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hobbiból szoktam streamelni, azonban pár napja pár órával stream kezdés után mindig lemegy a feltöltési sebességem nullára, a netem elkezd összeomlani, majd miután offline voltam egy ideig Twitchen, visszajön minden.

Korlátlan kábeles internetünk van, UPC 500-as csomag (500/22, 100/5.5 garantált), évekig semmi baj nem volt a szolgáltatással, egészen amíg el nem kezdtem közvetíteni.

Hívtam a szolgáltatót, amit ő mondott - router sokszori újraindítási az IP cím váltáshoz - nem működött, a cím húzszori váltás után sem változott, további segítséget ők nem nyújtottak.


Kérdéseim a következők lennének:


Van-e módja, hogy meggyőződjem róla, biztosan támadás alatt állok-e? Wiresharkot töltöttem le, de nem találtam módót a UPC által biztosított connectbox forgalmának tükrözésére, hogy ránézhessek, mi terheli le a hálózatot.


Telekomnál heti IP cím váltást írnak, UPC-nél tapasztalatom alapján hónapokat kell várni. Valakinek van tapasztalata velük? Érdemes szolgáltatót váltani? Mi mást tudnék megpróbálni?


Ha nem DOS/DDOS támadás, akkor mi más okozhat hasonló problémákat? Háttérben és család eszközein futó dolgokat átnéztem és ott semmi gyanúsat nem találtam.


Ugyanez a probléma már fél évvel ezelőtt is volt, akkor pár havi várakozás után ment el, gondolom az automatikus IP cím váltás alkalmával, amit most nincs időm kivárni.


A tanácsokat hálásan köszönöm előre is!



2020. márc. 3. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Sose értem az embereket, hogy miért egyből DDOS támadásra gondol mindenki..


Probálj cserélni DNS szervert, kábeleket nézd meg, hogy nem-e sérültek (pl. egyik ismerősömnél pont ez volt a gond [FULL ugyanaz a probléma volt nála is]), router beállítások helyesek-e pl. DHCP kiosztás stb, ezek sem javultak a helyzeten akkor jobb router csere rosszabb esetén szolgáltató csere

2020. márc. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

"egészen amíg el nem kezdtem közvetíteni." - Asszem megtaláltam a probléma forrását...

Hisz logikus, nemde? Nem streamelsz minden jó, streamelsz és elő is jön az általad említett hibajelenség. Hát nem furcsa? :)

Viccet félretéve, biztosan a streamelés terheli le a hálózatot. Az hogy hol jó hol nem, az már lényegtelen. Lehet, hogy a router terhelődik le tőle nem is a hálózat, amit mondjuk egy komolyabb router-re való váltás orvosolhatna.

2020. márc. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
biztos hogy nem
2020. márc. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak köszönöm, rákeresek mindenre és végig próblom a beállításokat. Azért ugrik az embernek rögtön ez a fejébe, mert nem ért hozzá, dramatikus cikkekből ennyire tud gondolni a bajban. DNS szerverekről még sehol nem hallottam például, onnan nem tudtam volna kiindulni.

A kábelekre azért nem gyanakszom, mert a nap minden szakaszában jól működik, bármi mást csinálok. De ha más nem jön be, lecserélem a kábeleket. Mondjuk coaxhoz meg aknához embert kell hívni, arra pedig általában egy hetet kell várni. Router beállításoknál minden alapbeállításon kéne hogy legyen, a UPC áltál kiosztott ConnectBoxot használjuk, úgyhogy túl sok lehetőséget az nem is nyújt. Alaphelyzetbeállítás látszólag nem oldja meg a gondot. Esetleg valami specifikus beállítást tudnál mondani, amire kifejezetten figyeljek, ami okozhatja a gondokat?

Router cseréje esetén UPC-től kell újabb boxot igényeljek, vagy vegyek egy routert, az menjen a boxra és én arra csatlakozzak? Ha a box a gyenge láncszem, akkor az nem oldaná meg, vagy igen?

Második válaszolónak: A közvetítéseket nyár óta csinálom és többnyire minden rendben ment, idén például egyetlen nap sem volt bajom egészen idáig, tudomásom szerint semmi nem változott mostanában.

2020. márc. 3. 23:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez már csak ilyen. Próbáld meg úgy, hogy tényleg szó szerint mindent lecsatlakoztatsz és csak a gép legyen a neten. Próbálj úgy streamelni. Szerintem a router a ludas, egy időben nálam is nagyon borzalmas volt a net "terhelés" alatt. Annyi volt a különbség (még most is), hogy nekem 10/1 szutyok netem van és a Youtube volt az a bizonyos terhelő tényező, míg nálad ez a streamelés. Emlékszem, volt mikor 30 000ms pinget okozott az, hogy YT-on hallgattak az itthoniak zenét. Azóta sokszor volt router csere, most egy ideje egy-két eszközt (amik FullHD-ben videóznak) kibír a hálózat, úgy még tűrhető a válaszidő. Régebben ugyanez 1 eszköznél is legalább 300ms-ot jelentett. Arra emlékszem, hogy mikor voltak itt mérni, hogy mi lehet a hiba, akkor mondták, hogy a router indokolatlanul le van terhelve.

Ha a router okozza a hibát, abban az a szép, hogy hálózattól független a dolog. Lehet neked akár optikád is, ha "nem bírja az iramot" a router. Nálad a hálózat szerintem kilőhető, mármint egy 500-as netnek nem kéne problémáznia, ha az ember streamelne rajta. Esetleg még valahol a házon kívül lehet valami hiba (akár fizikai sérülés a kábelen/elosztón).

2020. márc. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősömen is upcje van és mostanság egyre többször szrakodik a nete. Megnő a ping és lelassul a fel/letöltés is. Valószínű szolgáltató hiba lesz nálad is.
2020. márc. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!