Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen mesh wifit érdemes venni?

Milyen mesh wifit érdemes venni?

Figyelt kérdés

1000/1000-es netem van. Sagemcom modemet kaptam a telekomtól és az én szobámba illetve a konyhába akarok tenni 1-1db mesh wifit.

A kérdésem az,hogy mivel kábelesen lesz bekötve mind a 2,olyat érdemes venni aminek minél több Mbit/s-ja van 5ghz-en?


Itt arra értem,hogy mondjuk a tp-link deco m4 867Mbit/s-ot tud amíg az asus aimsh-je tud 1000-et 5ghz-en. Minél nagyobbat veszek annál nagyobb le és feltöltést tudok mérni?


A Sagemcom wifi beállításánál a sávszélességek: 2.4GHZ: 300 Mbit/s

5GHZ: 800Mbit/s



2020. márc. 9. 22:42
 1/3 Derwer ***** válasza:
100%

Az Asus pl 3sávos, nem 2 sávos. Ez azt jelenti, hogy

2,4ghz klienseknek

5ghz klienseknek ismét

5ghz az APk közti kommunikációra.


Mivel te kábelen akarod bekötni, így a harmadik sáv az parlagon fog maradni jó eséllyel. (esetleg azt is használhatják kliensek, nem biztos)



Természetesen minél nagyobb a szám ami rá van írva, annál nagyobb az elérhető sebesség. A gyakorlatban, a ráírt szám felét remélheted, jó körülmények között.


Nálunk Asus Lyra van egyébként és fontos limitaciója, hogy a guest networköt nem szórja.

2020. márc. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nekem csak az a lényge,hogy fullos legyen a jelerősség mindenhol.
2020. márc. 10. 15:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Mesh-t akkor használnak ha nincs kábel. Vegyél sima wifi Access point-okat. Mondjuk xiaomi ax3600-at.
2022. júl. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!