Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem regisztráltam LinkedInre,...

Nem regisztráltam LinkedInre, mégis van profilom?

Figyelt kérdés

Egyszercsak kaptam egy emailt, hogy valaki bejelölt engem ismerősnek LinkedInen, pedig nem is csináltam profilt... ez hogyan lehetséges?

Valaki az én adataimat hasznàlta fel, hogy egy profilt hozzon létre vagy valaki nekem csinált fiókot?


Hol és hogyan jelenthetném?



2020. márc. 15. 10:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez egyszerűen spam.
2020. márc. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

De honnan tudod, hogy valaki tényleg nem csinált egy fiókot az én adataimmal? Ráadásul az én emailcímemre jött és az én nevem volt megadva felhasználónévként

2020. márc. 18. 10:59
 3/9 anonim ***** válasza:
A spamok többnyire nem konkrét cimre és névre jönnek (üres a címzett helye, sőt neve sincs). De ha feltörték a Facet, vagy a Twittert, akkor lehet. Nekem meg akarták szerezni a Face belépésemet, mindent megszereztek (router védelme nulla volt), aztán mégse sikerült. Mert a Face letiltotta. Jó kis munka volt visszaszerezni, de jelszót cseréltem.
2020. márc. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De ez nem spam. Ennek van konkrét címzettje (ami az én email címem) és nem hiszem, hogy a facebookomat is feltörték volna... Akkor mégis miért történhetett ez meg?


Valaki csinàlt a nevemben egy fake-profilt?

2020. márc. 19. 18:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet.
2020. márc. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi!


És ezt hol és hogyan tudom jelenteni?

2020. márc. 20. 09:21
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is ellenőrizd az email címet, ahonnan a levél jött, tényleg a linked inhez tartozik-e. Ellenőrizd azt is, hogy a benne szereplő link, ha van, tényleg a valódi linked inre mutat-e.


Próbálj meg az igazi linked inen jelszóemlékeztető mailt kérni az email címedre.


Lehet, hogy csak valahonnan kiszivárgott a neved és az email címed és egy adathalász tett veled egy próbát.

2020. márc. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen, tényleg igazi LinkedInes email címről jött az üzenet. De én eskü nem csináltam magamnak fiókot.

Úgyhogy igényletem egy jelszó változtatást, és utána letöröltem a fiókot. Mondjuk azt írta ki a rendszer, hogy még legalább 2 hét amíg eltűnik ténylegesen ez a fiók, a keresőmotorokról is

Mindenesetre eléggé furcsa, hogy nem csináltam fiókot és a nevemet és az email címemet is tudta a rendszer....

2020. márc. 27. 13:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Be lehet jenetkezni emailel is LinkedInre vagy fbkal, simán lehet hogy egyszer valamit, valakit kerestél és be jelentkezést kért te meg csak rá mentél hogy bejelentkezés fbal. Persze egy jelszó változtatás nem árt.
2020. ápr. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!