Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy használhatnám az internet...

KJUsul kérdése:

Hogy használhatnám az internetet PC-n, a wi-fi usb stickel de mégis routeren keresztül?

Figyelt kérdés
Tehát: volt egy UPC kébelnetem, de olyan helyre költöztem, ahiol csak ingyen usb stickes wifivel tudok netezni. Viszont a TP-Link TL-WR1043ND routeremben remekül tudtam tiltani bizonyos domaineket, amire az usb stickel nincs lehetőség. Mármint valós tiltásra. Hogy tudnám elérni, van-e valamilyen eszköz vagy olyan router, amibe a wifi sticket dugva a routeren keresztül tudnék mégis netezni?

2020. márc. 20. 18:54
 1/2 Mr. V. ***** válasza:
100%

OpenDNS-t kell használnod és a gépben DNS kiszolgálónak az ő számait megadni.

Az OpenDNS oldalon regisztráció után megadható 15-20 tiltott cím, illetve van nekik saját listájuk is.

Mivel nem fix IP-d van, ezért a gépre kell még egy IP átküldő programocska is, amit az oldalukról le tudsz tölteni.



De amúgy a legegyszerűbb megoldás a HOSTS fájl szerkesztése akár PC-n, akár mobilon és abba beleírni a nem kívánt címeket.


Nekem kb. 6MB-os, melyben durván 500 saját beírás és a többi reklám és veszélyes oldal tiltás.

Ezt az okosabb routerekbe (OpenWRT) is fel lehet tölteni és nem kell gépenként másolgatni a fájlt.


Amennyiben Stick-el tudod fogni a wifit, akkor stick nélkül is működnie kell, ha a gépben van wifi vevő. Vagy a stick egy GSM modem és a GSM hálózatból nyered e stickkel a wifi jelet? Ha igen, akkor USB-vel rendelkező routerre van szükséged, amibe bedugod a sticket (lényegében mint modem kezeli) és a többit a router intézi.

2020. márc. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Nem mobil net hanem sima usb-s wifi eszköz. Van ugyan egy régi mobilnetes routerem, arra is gondoltam, hogy talán azzal menne (bár ez elég meredek gondolat) de annka meg össztört a költözésnél az ac adaptere.


Valaki azt mondta nekem, ha veszek egy AP routert és kliens módba rakom, akkor a kliens módba rakott router képes fogni a WIFI csatlakozás jelét és akkor elvileg akár a saját routerem Wan portjába dugva az AP lan kábelét tudnék WIFI netezni. De ez nekem megint elég valószínűtlennek tűnik. Nem akarok feleslegesen pénzt kidobni, vajon működhet?


PC-m van egyébként WIFI nélkül, az okostelefonokat meg gyűlölöm.

2020. márc. 24. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!