Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Uj router ip cim kerdes?!

Uj router ip cim kerdes?!

Figyelt kérdés

Ha valahonnan bannoltak ip cim alapjan akkor ha uj routerunk lesz akkor uj ip cimunk is?

Meg mostanaba nagyon rossz a wifi itthon elvileg a routernek van baja digis internet van bekotve ugy tudom 100-as ahoz egy TP-link archer c6 wireless router ac1200 gigabit dual band jo lesz?



2020. márc. 23. 00:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Valszeg MAC alapján tiltottak. Semmit nem fog segíteni egy új router, illetve MINDENT át tudsz állítani a jelenlegiben is.

Én a helyedben visszaállítanám a routert gyári állapotba, hátha elnyomtál valamit.

Azt se értem hogy 100 megás kapcsolathoz minek neked gigabites port. Hiába vastagabb a vízvezeték ha ugyan úgy csordogál csak benne a víz.

Amúgy ip címet legegyszerűbben úgy tudsz váltani hogy parancssorba beírod hogy ipconfig /release majd utána ipconfig /renew


Ha bármi kérdés vagy gond lenne, zaklass bátran. (Egy gazdaságinformatikus)

2020. márc. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 P.O.C. ***** válasza:

#1: Nettó ostobaság manapság nem gigbites routert venni. Mindenhol folyamatosan fejlesztenek. A dignél is cserélik lefele a régi UTP kapcsolatot ONT modemekre, max 1-2 év és már sehol nem lesznek 150 Megánál kisebb csomagok. A faluban ahol lakok, már most sem lehet kisebbet beköttetni.

A MAC cím meg kívülről az ISP mögül nem látszik, nem is értem "szakemberként" hogy állíthatsz ilyen hülyeséget. :D


Kérdező:

Én úgy tudom dinamikus IP van a diginél. Minden csatlakozásnál újat kapsz. Ha mégse így lenne, elég csak megváltoztatni a jelenlegi router WAN MAC címét, ekkor már új eszközként fogja a szolgáltató érzékelni, tehát ezért nem kell új routert is venned. A másik probléma lehet (és már a Digi is csinálja), hogy végéhez közelednek a szabad IPv4 címek, ezért sok szolgáltató úgy trükközik hogy NAT -olt IP címet ad, privát IP helyett, amit egyszerre többen használnak. Ha így van telefonon lehet kérni, hogy vegyenek ki NAT alól. Ekkor biztos új IP kapsz.

2020. márc. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tényleg nem fogalmaztam egyértelműen.

Egy komolyabb kapcsolat valóban nagy előrelépés lenne és ajánlott is egy arra alkalmas router, de én azt akartam mondani hogy hiába van egy jobb router gigabites porttal, a százas akkor is százas marad. Nem lesz tőle gyorsabb.


A MAC cím alapján tiltást pedig routeren belül értettem, hátha egy családtag elnyomott valamit és nem vette észre, ezért mondtam hogy állítsa vissza gyárira.

De elolvastam a kérdést figyelmesebben és rájöttem hogy a "mostanában nagyon rossz a wifi" azt jelenti hogy lassú de működik, nem az eszközből tiltotta ki magát.

2020. márc. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!