Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem kapcsolodik az...

Miért nem kapcsolodik az internethez?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kaptam egy asztali pc-t,tettem bele wifi kártyát hogy tudjak rajta netezni (windows 10) és feltelepítettem a cd-t amit kaptam hozza, meg is talalja a netünket, viszont ahogy beírom a jelszót,probal csatlakozni és ezt irja ki: "ehhez a hálózathoz nem lehet csatlakozni" miért írhatja ezt ki? A jelszavat telefon elfogadja szóval nem értem,segítsetek légyszi..

2020. márc. 25. 19:54
 1/3 Mr. V. ***** válasza:

Elképzelhető, hogy az adott wifi kártya nem támogatja az éppen használt biztonsági beállítást.

Pl. a WiFree is spéci (nem WEP, WPA) biztonsági beállításokat igényel (WPA2-Enterprise AES PEAP EAP-MSCHAP v2), így több készülék sem képes csatlakozni hozzá, ami ezt a típusú csatlakozást nem képes kezelni.


Ez lehet az egyik ok. A másik az, hogy az IP-vel lesz problémád, mert valamiért a DHCP-t nem tudja lekérdezni, ezért érdemes fix IP-t beállítani az adott kártyának. E hiba esetén is az említett üzenetet jeleníti meg.

2020. márc. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Driver hiba lehet. Nézd meg az eszközkezelőben, hogy nincs-e ismeretlen eszköz.
2020. márc. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sikerult,koszi mindenkinek!!!:)
2020. márc. 27. 06:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!