Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Két router van a házban...

Két router van a házban kábellel összekötve, hogyan konfiguráljam?

Figyelt kérdés
Van egy fő routerem (ez legyen az A router), és van egy al router a ház másik felében (ez pedig a B). Az A routeren statikus Ip van beállítva. És a B routerrel van összekötve lan portjukon keresztül. Mivel a B-be nincs se 3/4G modem, se wan port bedugva, akkor mit kéne beállítanom neki?

2020. márc. 31. 09:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha LAN portokon van összekötve, akkor B router -t rakd az A router DHCP tartományába (pl.: A router IP címe: 192.168.1.1, akkor B router lehet 192.168.1.X, ahol az X egy a DHCP szerver által ki nem osztható, de szabad IP cím az A router DHCP tartományából (a DHCP szerver által kiosztható IP címek alatt, vagy fölött)). Ez után B router -en kapcsold ki a DHCP szervert.


Érdemes a B router -t úgy konfigurálni, hogy közvetlenül kábelen csatlakozol rá és a konfigurálás ideje alatt nincs összekötve az A router -el. Bár ha én csinálnám, nekem ez sem jelentene gondot, sőt a DHCP szerver inaktivitása sem, ha azzal kezdeném a konfigurálást (statikus IP címet konfigurálnék a kliensen, ami akár egy mobiltelefon is lehet).

2020. márc. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2020. márc. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"ki nem osztható, de szabad IP cím az A router DHCP tartományából"

Ez azért nem egészen korrekt így, mivel "DHCP tartomány" = "kiosztható címek". Mondjuk inkább úgy, hogy azonos alhálózatból, azaz a 192.168.1.0/24 -es tartományból.

2020. márc. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3 -asnak igaza van, bocsánat, túlságosan egyszerűen akartam megfogalmazni és közben siettem is... Fontos részletek maradtak így ki. Bocsánat!
2020. ápr. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!