Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Youtube-os pénz után kell...

Youtube-os pénz után kell adót fizetni?

Figyelt kérdés
Tehát ha én kapok mondjuk x összeget a videózásért, azután kell adót fizetnem és hogyan? Illetve ha donate-et kapok az után kell adóznom?

2020. márc. 31. 22:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2020. márc. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ok,de én nem vagyok vállalkozó és állandó jövedelmem sincsen jelenleg. Otthoni betegápolóként vagyok nyilvántartva. Azután kapok havi 32 ezret.
2020. márc. 31. 22:12
 3/12 A kérdező kommentje:
De azt nem vágom, hogy ha én nem vagyok adózó és nem kell adóbevallást sem kitöltenem, akkor az ilyen jövedelmeket hol kéne feltüntetnem?
2020. márc. 31. 22:21
 4/12 A kérdező kommentje:
A 32000.- betegápolási után külön nem kell adóznom. A TB-met is abból vonják.
2020. márc. 31. 22:22
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerinted, ha a menyasszony tánc után kell(ene) adót fizetni akkor ezután nem??

Bármilyen jövedelmet le kell adózni, van persze egy mérték határ de azt én se tudom fejből mert én se vagyok jogász.

2020. márc. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5 Ez világos,d e attól még továbbra sem értem, hogy hol kéne ezt jelentenem, mivel nem vagyok normál adózó. minimálbér alatti jövedelemmel rendelkezem. Külön adóbevallástnem kell leadnom, így ilyen jövedelmeket mégis hol kéne jeleznem?


Egyébként most néztem utána, hogy a Youtube már eleve nettó összegeket utal, amiből már az adó (VAT) már levonásra került. Akkor kétszer adózzak?

2020. ápr. 1. 00:20
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A VAT az ÁFA, amit a YouTube fizet a neked érkezett donateokból. Így te 27%-al (meg a YT jutalékával) kevesebbet kapsz. Ezt kiutalják neked. A kiutalt összeget az adóbevallásban (ha idén utalták akkor jövőre, ha tavaly utalták akkor most), az egyéb adóköteles jövedelmek rovatba be kell írni. Ebből a NAV rendszere kiszámolja, hogy mennyi adót kell fizetned, SZJA-t kell, nem tudom most pontosan mennyi, de a rendszer ki fogja írni neked. Miután véglegesítetted az adóbevallást, a NAV küld neked egy elfogadó nyugtát. Innentől 30 napod van a megállapított adót megfizetni, amit ügyfélkapun bankkártyával vagy banki utalással tehetsz meg, illetve a személyes ügyfélszolgálaton kérhetsz sárga csekket, ha maradi vagy és a postára mennél vele.
2020. ápr. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészítés: Nem adózol kétszer. Az ÁFÁt a YouTube fizeti, amikor valaki fizet, bruttó összeget fizet, mint a boltban. Azt nem neked fizeti. Amikor a YouTube fizet neked, az egy másik tranzakció, nincs köze a sok kis befizetéshez, ő neked a saját pénzéből jövedelmet utal, ami SZJA-köteles.
2020. ápr. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem rendelkezek SZJA köteles jövedelemmel. A Betegápolási díj nem tartozik ebbe.
2020. ápr. 1. 03:46
 10/12 A kérdező kommentje:
2020. ápr. 1. 03:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!