Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha egy lakásban két személy...

Ha egy lakásban két személy is akar két külön internetet, akkor azt hogy kell megoldani?

Figyelt kérdés
A Diginél vagyunk. Azt szeretnénk, hogy be legyen kötve egy újabb internet, de egy másik szobába. Ugyan azt az internetet használjuk majd mind a ketten, vagy egy másikat, új IP címmel? Ha ketten megyünk fel egy emailcímre, akkor nem lesz gond? Egy közös netet fogunk használni, vagy új lesz bekötve? Hogy érdemes, mit kell majd mondanunk?
2020. máj. 1. 16:51
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Eddig még nem volt két internetünk, és ezt is régen kötötték be. Mit kell majd mondanunk a Digiseknek?
2020. máj. 1. 16:53
 2/15 anonim ***** válasza:

Egy házhoz 1 netet tudnak. Persze lehet kóperálgatni, de akkor is 1 netet fogtok használni.

Kb azt kellene hogy a másik térségbe húzni egy netkábelt az első netből, majd bekötni egy wifit és meg is van a 2 net.

Kb ezt csinálnák ők is.

Persze nem muszáj wifit kötni, ha a másik térségbe nem kell vezetékes net, hanem inkább vezetékes akkor egy switch ideális. Később persze ha mégis kellene wifi akkor dugtok egyet be.

(Bár én szerintem inkább switch et kötnék be, ha pedig kell wifi akkor vennék egy jelerősítőt ami tud wifiként funkcionálni és azt használnám mint routert. Így van egy elég erős wifi és van egy több portos vezetékes kapcsolódási lehetőség)

2020. máj. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Miért nem jó nektek egy előfizetés, amit megosztva használtok? Minek kettő?

Egy szolgáltató egy címre csak egy előfizetést szokott adni.

2020. máj. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
1 db internet van az egész földön így garantált hogy ugyanazt a netet fogjátok használni.
2020. máj. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Hogy érdemes, mit kell majd mondanunk?

Monjuk ide is leirhatnad hogy miert kell 2 kulon net elofizetes, mert normalis csomag atlag felhasznalonak nyakig eleg, akkor is ha a szet van osztva.

2020. máj. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Úgy szeretnénk, hogy ha pl. apukám használja a másik szobában és én is, és pl. felmegyünk ugyan arra az emailcímre, akkor pl. ne jelezze, hogy mások is fent vannak, tehát értitek, hogy ne legyen gond, ha ketten használjuk egyszerre, csak másik szobában. Gondolom erre van a megosztás, de nem tudom hogy működik.
2020. máj. 1. 19:18
 7/15 A kérdező kommentje:
Mit kell mondanunk majd?
2020. máj. 1. 19:18
 8/15 anonim ***** válasza:
Ehhez nem kell a szolgáltató, venni kell egy routert. Ha wifivel akarod megosztani, akkor nem is kell más ha kábellel, akkor kell egy hálózati kábel, ami elér odáig, ahol a másik gép van.
2020. máj. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem fogja jelezni a másik email címet. Leírtam, 1 internet van a világon. Így ti is azt használjátok nincs több. Nincs masik.

Az internet számítógépek összekapcsolt hálózata egy van belőle.

Nem kell semmi csak legyen a másik szobában egy másik számítógép .


Vagy wifin vagy a digi routerjen van másik csatlakozó oda dugjatok be a másik gépet és kész



Ahogy te se látod a török kismet leveleit így ott se fogjátok



Azért látjátok 1 számítógépen egymás leveleit mert beallitottatok hogy lassatok.

Ha a gepedet elviszed Londonba akkor is ugyanazt látod mert 1 internet van nincs több és az van beállítva hogy lassad a leveleidet.



Keress olyat aki már látott számítógépet és megcsinálja nektek

2020. máj. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Egy nagyon régi routerünk van, azt hiszem már vagy 10 éves, ha nem több. Nem tudom, hogy a jelenlegi kábelek, amiket lehet kapni, jók-e.
2020. máj. 1. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!