Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Máshol is megzsarolhatnak?

Máshol is megzsarolhatnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma reggel kaptam a citromailemre egy zsaroló emailt, hogy webkamerán keresztül láttak. Ez már itt megbukott, ugyanis évek óta le van takarva a kamerám. Mindenesetre, ahol tudtam megváltoztattam az email címemet meg a jelszót is és töröltem a fiókomat.

Számíthatok más üzenetekre is?

Ezt azért kérdezem mert megvolt adva a másodlagos email címem is.

Esetleg máshol megtalálhatnak?

Válaszaitokat előre is köszönöm! :)



#vírus #e-mail #citromail #bitcoin #adathalás #zsarolás.
2020. máj. 6. 14:45
 1/3 A kérdező kommentje:

Illetve még az adataimat is féltem.

Az emailbe, nem volt leírva a jelszavam -állítólag ezt elszokták sütni - illetve magyarul volt - ám helyesírás néhol megbukott.

Egyébként a fiók törlésével megszűnt a probléma? (Így is törölni akartam volna:D)

Magát az emailt nem töröltem és nem is spameltem sajnos.

Az üzenet előtt viszont kaptam két emailt, ahol elküldtek a ku*va anyámba, gondolom ez is ugyanaz volt...

2020. máj. 6. 14:50
 2/3 Mr. V. ***** válasza:
76%

Egy oldalt feltörtek, ahol megadtad a felhasználóneved és jelszavad, ezért írták bele a levélbe.

Nem kell velük foglalkozni. Korábban már kifejtettem, hogy ha egész nap azt néznék 1000 ember kameráján, hogy épp mit csinál, ahhoz hány ember, hány gép kéne, de ha csak rögzíti és később nézi meg, az is mennyi idő és energia lenne. Ráadásul laptopon és a legtöbb PC-s kamerán világít a fény, ha dolgozik, ami szoftveresen (meghekkelve) sem kapcsolható ki, tehát már itt elvérzett a dolog.

Ne foglalkozz vele, nézd meg, hogy azzal a jelszóval melyik oldalra nem jutsz már be (mert meg is változtatták egyből és a mailcímet is az oldalon, tehát azt a reget buktad) és lehetőleg ha mail-nál is ugyanazt a jelszót használod, cseréld le. Ha nem, akkor nem kell.

2020. máj. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak ezért értelmetlen is lett volna törülni a fiókot. :D


A lényeg hogy valahonnan megtudták az e-mail címed, (mint sok reklámozó) s küldtek neked egy ilyet, hogy hátha bedőlsz neki.

2020. máj. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!