Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vélemény a korlatlanmobilinter...

Vélemény a korlatlanmobilinternet.hu-ról?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek. Kellene mások által, nem egy helyről kapható vélemények azoktól, akik tőlük kap korlátlan mobilinternet hozzáférést? Fontos döntést kellene hoznunk, hogy ne kelljen sokat fizetni bármelyik és változó minőségű (rossz irányba) szolgáltató mobilnetjéhez, mivel nincs itt ahol jelenleg tartózkodok normális vezetékes internetelérés.


A legfontosabb, arra vagyok kíváncsi hogy:

-tényleg segítőkészek?

-mennyire vagytok elégedettek a tőlük kapott mobilnet szolgáltatáshoz?

-árazásban mennyibe kerülnek más valós szolgáltatáshoz (vodafone, telekom, telenor) képest? ha nem lehet konkrét árat írni, akkor olcsó vagy drága?

-lehetséges bármilyen korlátozás nélkül használni a mobilnetet, azaz pl. nem korlátozzák be az adatátvitel egy intenzív forgalom lebonyolítása után?

-valaki kihasználta a visszafizetési garanciát?

és még számos kérdés, amely nem lehet máshonnét választ kapni.


Nagyon fontos lenne a valós és segítőkész válaszok, kellene a jó döntéshez.



2020. máj. 17. 13:53
A kérdező szavazást indított:
Igen, megéri és jó minőségű
Nem jó, mert rossz és megbízhatatlan
9 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Iszonyatosan gagyi honlap és garantált 0Mbit sávszélesség! Hát ezt én is tudom garantálni, küldj 5000Ft-ot és egy évig korlátlan internetet biztosítok neked!


Gondolom még a mesékben is hiszel...

2020. máj. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

A Telekomnál 9000 Ft a korlátlan mobilinternet. Csak kell hozzá egy Mobil S csomag is, így összesen 11.500 Ft a díja. Viszont a Telekom megbízhatóbb, mint egy neve nincs szolgáltató.


Ez úgy működik, hogy a SIM kártyát hanghívás képes telefonba kell tenni (tehát modembe nem teheted be), de telefonról megosztható USB-n vagy WiFi-n számítógéppel is. Így lényegében számítógépen is korlátlan lesz.

2020. máj. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Második válaszolónak:

1. Tudom hogy létezik ilyen mert van nekem korlátlan mobilnetem, de valamiért nem megbízható, tapasztalat, ezt valahol be akartam írni, de inkább ide teszem meg:


Van nekem Telekomtól korlátlan mobilnetem (feltöltőkártyásként) és a minősége, hogy ha nincsen túl használva úgy mint egy otthoni internetnél szokás (tehát több mint 30 gigabájtnyi forgalmat szoktak lebonyolítani), akkor nem lassítanak és nem korlátozzák be, olyan minőségre kell gondolni, de hogy ha nagyon használod, akkor tök mindegy hogy hol vagy ha jó a térerő ha nem, ha van 4g+ ha sima 4g, ha jó a telefonod, használhatatlanul belassul, hogy már például ha youtube-ot használsz de közbe lassan vagy nem nyílik be egy weboldal és fordítva meg lehet ezen variálni. Használnom kell VPN-t, hogy valamikor tudjam egy kicsivel jobban használni, de azt is lekorlátozzák, ha más dolog van megnyítva.

Ennyit erről.


2. Nem találok én a korlatlanmobilinternet.hu-ról véleményt, vagyis találok csak is kizárólag ott van, ezért vagyok kíváncsi (nem csak én) ezzel kapcsolatos tapasztalatokra lehetőleg több forrásból, köszönöm szépen amit írtál, de ezek után is tudok utána nézni amit kínálnak a nagy (voda, telekom, telenor, digi) szolgáltatások. Ja és nem csak nekem, másnak is jó jönne az erről szóló véleményt olvasni róla.


3. Hogy ha jó ez a korlatlanmobilinternet.hu-tól kapható szolgáltatása, akkor fel lehetne áldozni a rossz minőségű és lassú ADSL vonalas kapcsolatot ahol tartózkodok, mégis az utcán van még üvegszálas optika a T-től, de itt nincsen lehetőség mert nem ad szolgáltatást.

2020. máj. 17. 21:19
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem telekom korlátlan van, 70-80 Mbit/sec stabilan tartja.


Az ilyen hirtelen jött oldalak hamar el is mennek és a vevő sz*pik utánuk


Kihoznak flottás kárytákat, amiket tovább értékesítenek a felhasználók számára, így tudják olcsóbban adni.

De rövid időn belül csődbe mennek, valaki nem fizet, akkor az egész bukik.


Emlékezzünk vissza, pár éve volt egy "6ft.hu" vagy valami ilyesmi "hatforint" nevű cucc is, kb fél évig működött.


Én biztos, hogy nem bíznám rá az előfizetésem egy ilyen kategóriájú cégre

2020. máj. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Én is Telekomos vagyok, és nagyon elégedett vagyok a szolgáltatás minőségével, pedig sokszor útközben használom. A gyenge minőségnek több oka is lehet. Pl. egy régi vagy rossz a készülék okozhat ilyen hibát (én Samsung Galaxy A50-et használok kb. egy éve, és nincs vele problémám, de az előző telefonomon nekem is állandóan lassú volt és sokszor akadozott, elég hamar cseréltem is ez miatt). A másik dolog, hogy egy régi SIM kártya is okozhat ilyen hibát, pl. a 4-5 évnél régebbi SIM kártyák nem mindegyike támogatja a 4G-t, meg a 4G+-t, viszont ezt ingyen cseréli a szolgáltató és a telefonszám nem változik, az egyenleg is megmarad, ha régi érdemes és ajánlott cseréltetni).


Az utolsó válaszadónak igaza van. Anno pár éve én jártam úgy, hogy egyik meg nem nevezett szolgáltatónál vettem egy éves szolgáltatást, kifizettem egy évre előre, és 3 hónap után megszűnt a szolgáltató, vele együtt buktam én is azt a 9 hónapom, ami még hátra volt. Szerintem volt ott több károsult is, de a számomra nem érte volna meg az utánajárást, meg a feljelentést, kb. kisebb dolgom is akkor nagyobb volt ennél, meg az érték sem volt olyan nagy. De nem árt az óvatosság.

2020. máj. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ötödik válaszolónak:

Nekem egy Samsung Galaxy S10 mobilom van, vagyis nem őskövületről meg prémium készülékről beszélhetünk, ahol benne van a SIM kártyám, működik a 4g és ahol van, 4g+ is.


Kaptam levelet a Telekomtól, mert problémám volt a mobilnettel, de úgy értették hogy a hálózattal és a térerővel van a probléma. Hol vagyok? Milyen épületben vagyok (méret, típus)? Azt írják a levélben hogy kivizsgálták az esetet, de nem találtak problémát. Nézzem meg a készülék beállítását (megnéztem), ha kell cseréltessem ki a kártyát meg ilyenek.


Egyébként:

A térerő kielégítő volt beltéren, kültéren jó (többnyire 4g), de akkor is ez a helyzet van...


Ha sokáig intenzíven használom (hangsúlyosan mondom), tehát úgy használom mint egy otthoni netet (például fel vagy letöltök nagy méretű állományokat és online játszok), akkor egy idő után használhatatlanná válik, úgy hogy magas lesz a késleltetés (volt még *2000 vagy több miliszekundomos is), vagy ha feltöltök YT-ra videót, akkor más dolgokat nem tudok használni nem tudok egy kisebb weboldalhoz SE meglátogatni, már az ADSL-nél is rosszabb lesz XD / volt olyan hogy tudtam hajnal használni jobban, de amikor másnap hajnal Valorantoztam meg élő adást sugároztam, hoppá, megszakadt a kapcsolat, játék és a livestream off. Na de, akkor sem lesz vége ennek, ha sima 4g-ről 4g+os területre kerülök át. Kész átok egy havi 9000 forintért cserébe.


*Discord-on tapasztaltam ilyet.


Minőségi szolgáltatás mi? Hát... nem mondok többet. Pfúú, úgy érzem nagyon kitértünk a témától, de muszáj volt ezt leírnom, csak hogy értse meg bárki a helyzet súlyát.

2020. máj. 18. 15:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Fura, nálam minden működik.

Ráadásul multisim is, és minden tökéletes.


Youtube feltöltés közben egy másik lapon youtube nézés Full-HD, közben letöltés a háttérben, stb.


Online játék úgy, hogy közben megosztom a netet a csapatrársam részére (co-op) és nincs probléma.


Jelenleg dél-békésben vagyok, stabilan tartja a 10*20 pinget és a 80/30 le/feltöltési sebességet.

2020. máj. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ugyanazon a helyen Yettel hálózaton jó a net. Digi is van gyenge lefedettségben sem akadékoskodik nagyon. Telekom mobilnetje a mai napig változatlan 🤡
2022. dec. 6. 12:39
 9/9 A kérdező kommentje:
Na, van már Digi mobilinternet, sokkal jobba megy stabilabban (kis átlag sebesség ellenére is).
2022. dec. 6. 12:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!