Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan szerezzem meg egy zip...

Hogyan szerezzem meg egy zip fájl jelszavát?

Figyelt kérdés

A Zippyshare oldalról letöltöttem egy zip fájlt, és amikor kicsomagolnám, jelszót kér. Van egy link, bejön a ZTA nevű oldal, ahol rá kell kattintani egy Get the password gombra. Ezután ki kéne töltenem egy ajánlatot ami után megjelenne a jelszó a mezőben. A gond az, hogy bármelyik ajánlatra kattintok, elkezd betöltődni egy új lap, de pár pillanat múlva eltűnik. Nem tudom mi a teendő ilyenkor, hogyan szerezhetném meg a jelszót, hogy ki tudjam bontani a fájlt?

Köszönöm a segítséget!



2020. máj. 30. 16:41
 1/10 Mr. V. ***** válasza:
100%

Ez szimpla pénzkeresős átverés. A tömörített fájlban teljesen más van (max az a neve, amit te keresel), és ezzel, hogy meglátogatsz oldalakat, amik további oldalakra dobálnak, a feltöltőnek mind nagyjából 1-1 centet jelentenek, tehát ha csak 5 percig szórakoztál ezzel, akkor már akár 1 kávéját ki is fizetted.


Ami jelszavas és az eredeti fórumban nem adják meg hozzá a jelszót, az mind ilyen átverés, szóval visszafejteni jelszófejtővel is felesleges, mert nem az van benne, ami neked kell, csak egy valamilyen fájl, hogy legyen mérete.

2020. máj. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
Használj reklám blokkolót. AdBlock,Ublock így első hallásra egy reklám "fal" van a gomb előtt és a reklámot nyitja meg.
2020. máj. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Mr. V. ***** válasza:
100%

...és akkor majd eljut addig esetleg, hogy valami 0690-es számra kéne neki SMS-t küldenie a kódért vagy egyéb ilyen átverés.

Jobban jár, ha keres egy másik megbízható forrást, mert ami így kezdi (jelszóval védett arhívum és a jelszót "meg kell szerezni"), az nem rendes feltöltés, hiszen akkor a fórumon vagy ahol publikálva volt, ott szokás megadni a jelszót, nem pedig ilyen pénzkeresős reklámoldalak után.

2020. máj. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az az érdekes, hogy tulajdonképen kibontottam a zipet, de ezen belül van még egy zip fájl, egy szöveges dokumentum a linkkel a jelszóért, és sample, amiben részletek vannak az album dalaiból. A Winrar mutatja is, hogy mp3-ak vannak a jelszavas fájlban. Szóval az van benne, amit keresek. Majd kipróbálom az Adblock nélkül, hátha mégsem átverés.

Azért köszönöm a válaszokat!

2020. máj. 30. 20:54
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne kísérletezz.


Szedd le a zenét torrentről vagy youtube-ról.

2020. máj. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Leirtak korrektul, hogy atveres aldozata vagy. Miert erolteted?
2020. máj. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Alex Fly ***** válasza:

Nem feltétlenül átverés.

Akár tartalmazhatja az archívum az általa kívánt állományt is, ahogyan azt ígérték.

A kicsomagolásához szükséges jelzót viszont ilyen esetben nem fogja tudni megszerezni fizetés nélkül...

2020. jún. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Mr. V. ***** válasza:

...tehát átverés, mert nem fizetős oldalról akarta letölteni... Ennyi erővel meg is vásárolhatná a hivatalos helyekről.

De amúgy ha nem magyar albumról van szó (és gondolom nem, mert itthon nem szórakoznak ilyesmivel), akkor az rengeteg más oldalon még megtalálható amennyiben nem ritkaság.

Én pl. orosz és szlovák oldalakról töltöm a zenéket kiváló minőségben és ott napi szinten 10-20 új album is megtalálható, valamint kislemezek borítóval, válogatások, stb. Tehát csak keresni kell és nem leragadni az első találatnál, ami mint látszik nem használható.

2020. jún. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam úgy, hogy kikapcsoltam az Ublockot, így be is jönnek az oldalak, ahol állítólag ajánlatokat kéne kitölteni, de semmi köze nincs hozzá PL. egy játékoldal, ahol regisztrációra buzdítanak, stb. Egyébként egy olyan albumról van szó, ami csak digitális formában érhető el, nem jelent meg fizikai lemezen, szóval nem tudok bemenni a boltba és megvenni. Online zeneáruházakban pedig nincs lehetőségem vásárolni a bankkártyás fizetés miatt. Végül is a Spotify-on (ingyenes fiók) meg a Youtube-on is tudom hallgatni, csak a biztonság kedvéért szeretném, ha meglenne a gépen is. De imsert előadóról van szó, úgyhogy biztos sok más helyen is megvan, majd tovább keresgélek.

Köszönöm mindenkinek, aki írt!

2020. jún. 2. 15:39
 10/10 anonim ***** válasza:

Írd meg privátban, ha itt akarod.

Melyik előadó melyik "lemeze" ?

2020. jún. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!