Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért lassú a torrent és...

Miért lassú a torrent és miért áll le sokszor?

Figyelt kérdés

Telefonomon a torrentes letöltések eddig olyan 3-5 Mb/sec sebességgel mentek, de most ez lement 1-40 Kb/S közé és gyakran teljesen le is áll...

Mindenfélénél, olyan fileoknál is ahol 40-50 seeder van, meg olyannál is, ahol csak 1-2 db.

Direkt kipróbáltam az uTorrent én kívül még 2 másikat is, ugyanez a helyzet.

A netemről nem tudom eldönteni, hogy amúgy lassult e, egy kicsit talán, de semmiképpen sem drasztikusan.

Például egy élő youtube videó, 720p-ben szaggatás nélkül megy.


Mi lehet a gond?

És mi lenne a megoldás?



2020. jún. 23. 22:42
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy a speedcheck az 13.4 Mbps-t mért...
2020. jún. 23. 22:57
 2/8 A kérdező kommentje:
De ha meglenne ez a sebesség, akkor olyan 1.6-1.7 MB letöltési sebességének kéne lennie, nem?
2020. jún. 23. 23:18
 3/8 anonim válasza:
A sebességet nem a seedek száma határozza meg, hanem a seeders/leechers arány. Tehát ha sokan töltik rajtad kívül attól belassulhat. Más appok nem viszik a netet?
2020. jún. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Torrent függ a megosztók feltöltési tulajdonságaitól is de leginkább a szolgáltatód korlátozhatja az ilyen forgalmat.
2020. jún. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát az az igazság, hogy eddig minden torrent letöltés minimum 3MB/sec jött, maximum nagyon régieknél fordult elő, hogy annyira lelassult mint most az összes.

Most direkt próbáltam egy csomót (nem egyszerre) és mindet ilyen lassan tölti.


A Leecherek általában olyan kétszer, háromszor többen vannak mint a seederek.

Ez azoknál sincs másképpen, amiket most próbáltam leszedni... Nem magaslik ki nagyon a Leecherek aránya.


A frequency amúgy csak 2.4 GHz, de nem váltottam routert sem, tehát ez eddig is így volt, amikor gyorsabb volt.


Nagyon nincs lehetőségem jelenleg más klienssel tesztelni a sebességet, de a Netflixről most letöltöttem egy 46 perces sorozat részt és az kb. 50 másodperc volt...

Igaz, olyat, amit már láttam, azt nem tudom hogy ebben a cache közrejátszhatott e, nem igazán értek hozzá.

2020. jún. 23. 23:56
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja igen, és más app nem viszi a netet... Csak olyan futnak amik eddig nem okoztak problémát, sőt már azt is próbáltam, hogy azokat is kikapcsoltam.
2020. jún. 24. 00:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez szerintem a feltöltők/letöltők aránya. A szolgáltató nem korlátozza a torrentezést magyarországon.
2020. jún. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De valamelyik igen a P2P igen pl néha a digi
2020. júl. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!