Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az iwiw anno azért indult el,...

Az iwiw anno azért indult el, hogy kiderítsék, hogy igaz-e, hogy a világon mindenki mindenkit max. 7 ismerősön keresztül ismer. Mi derült ki erről?

Figyelt kérdés

2020. júl. 14. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Mind az iwiw mind főként a facebook azért van, hogy az embereket le tudják csekkolni, bele tudjanak nézni a magánéletükbe és a gondolataikba

Egyébként akinek 35 közös ismerőse van teszem fel, az már nem 7 emberen keresztül ismeri a másikat

2020. júl. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Irodalom órán mondták, hogy talán Kazinczy gondolta ezt ? Gondolkodtam, én 3 emberen keresztül ismerem Kövér Lászlót, Vadai Ágnest meg 2 emberen, így végignézve kicsit érdekesek ezek a közösségi oldalak.
2020. júl. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

És nem Kazinczy, hanem Stanely Milgram vetette fel először ezt a feltételezést. Ami természetesen tudományosan azonnal cáfolható, hiszen elég egyetlen olyan ember, aki másoktól elrejtőzve él, és máris borul az elmélet. Nehezen hinném, hogy az amazonaszi bennszülött törzsek között sokaknak lenne ismerőse a szungelen kívüli világban. :)

Ez inkább egyfajta statisztikai becslés, mintsem egzakt elmélet.

2020. júl. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tudod, mi volt az erdekes? Beirtam egy random nevet a keresojebe es max 2 emberen keresztul eljutottam ahhoz a nevhez! Brutalis volt, en nagyon imadtam es nagyon sajnaltam, mikor lelottek. Egy korszak volt.
2021. febr. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!