Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wifi router nem működik...

Wifi router nem működik áramszünet után?

Figyelt kérdés
Nem működik a net legalább is a telefonomon. Narancssárgán világit nem pedig a szokásos kéken. Újraindítottam de úgy se működik. Valami tipp?

2020. júl. 16. 00:24
 1/2 anonim ***** válasza:
59%

Gyártó?

Típus?


Egy feszültség ingadozás esetleg törölte a beállításait. Vagy tönkrement a WAN port. Vagy csak kimozdult a kábel, esetleg maga a modem/HGW nem működik (már hogyha van modem/HGW).

2020. júl. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha már ki írtad a kérdést, kommentben érdemes aláírni a további információkat, hogy több fórumtárs lássa és esetleg gyorsabban válaszolhasson valaki...


Privátban jött:

"...Wan portal semmi gond, modem/hvg nincs, ez egy TL-WR940N router. Szerintem újra kéne telepíteni vagy esetleg konfigurálni számítógép segítségével?"


(WAN port hibátlanságát hogyan tudtad megállapítani aktív kapcsolat nélkül?)

Szerintem is újra kellene első körben konfigurálni a router -t (bár erre az első írásomban már utaltam).


Modem/HGW hiányában PPPoE beállítások szükségesek, amit a szolgáltató ad meg (általában a szerződéskötést követően papír alapon is, de telefonon utólag is megadják). Erra a beállításra is szükséged lesz, mivel valószínűleg a hiba egyik forrása az, hogy a router -t újra kell konfigurálni (amihez nem feltétlenül szükséges számítógép, de azzal egyszerűbb).

Ezen felül lehet még a WAN port -ot; dugasztápot; router -t; UTP kábelt ért sérülés is a hiba forrása, de először próbáld meg kizárni a router hibáját azzal, hogy (újra) konfigurálod. Van rajta (talán süllyesztve) egy "Reset" gomb, azt kb 15 másodpercig nyomva tartva nullázható a router. Utána az alapértelmezett beállításokkal tudsz a router konfig felületére belépni, ahol minden fontos dolgot (főleg a kapcsolat típusát és ott a PPPoE felhasználónév és jelszót) megadhatsz. Ha ezek után sem működik, akkor vagy a router sérült, vagy szolgáltatói oldalon van a hiba...

2020. júl. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!