Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Youtube feltöltésnél miért...

Youtube feltöltésnél miért van sokáig függőben a videó, miért tart sokáig a feldolgozás, egyáltalán be fog valaha fejeződni?

Figyelt kérdés
Indítottam egy új youtube csatornát. Aktiváltam a hosszú videók feltöltését is. Egy videóm már megjelent pár hónapja. Most feltöltöttem 3 újabb videót, sikeresen feltöltődtek, azonban mindháromra azt írja ki már 24 órája, hogy "95% feldolgozva", illetve "függőben". Gondolom átkonvertálja a youtube sokféle felbontásra, analizálja hogy van-e benne copyright-os zene, stb. Tudom hogy rengeteg videót töltenek fel, és terheltek a szervereik, de mégis az a tippem, hogy ha már 24 órája nem fejeződik be, akkor talán más lehet a gond, és soha nem is fog befejeződni. Nektek volt ilyen? Van esetleg olyan, akinél 2-3 nap után feldolgozódtak? Ha van valakinek ilyen tapasztalata, az okot adhatna nekem a reménykedésre.

2020. júl. 21. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nekem egy 48 órás videó több mint 2 hónapig volt feldolgozás alatt, meguntam és töröltem :D
2020. júl. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan, hogy egy premiernek beállított videó nem indult el, vártam másnap reggelig, de még mindig szürke volt a kép. Nem emlékszem letöröltem-e, lehet hogy azóta is fenn van feldolgozatlanul kb fél éve :D
2020. júl. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Na akkor megválaszolom a saját kérdésemet, ez azoknak is szerintem hasznos lehet, akik ide kommenteltek, és hasonló problémájuk volt. Szóval ha nem H.264 formátumban tölt fel az ember videót a youtube-ra, akkor órák alatt töltődik fel, majd kb. egy óra alatt dolgozza fel a videót 95%-ig, és utána a végtelenségig úgy marad (egyes esetekben 2-3 nap után kiírja, hogy a videót nem tudja feldolgozni, és már nem is próbálkozik tovább). A megoldás, hogy H.264 formátumban kell a videókat feltölteni. Például a Corel Video Studio is tud ilyen kimenetet renderelni, vagy az Any Video Converter nevű programmal bármilyen videóból lehet H.264-et csinálni (ilyenkor lehet, hogy itt-ott pixeles lesz sajnos). A H.264 videókat kb. 3 másodperc alatt teljesen feldolgozza a youtube, és azonnal működni fognak. A youtube-nak van valami dokumentuma, ahol az ajánlott formátumokról írnak (audio és video codec-ek, felbontások, tömörítések, stb.), ott is említik a H.264-et. Remélem ez valakinek hasznos lesz a jövőben.
2020. júl. 24. 11:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Én eddig nem tudtam ezt, de nekem még nemigen volt ilyen problémám, bármelyik videószerkesztőt használtam. Szerintem a legtöbb videószerkesztő alapból H.264-ba renderel.
2020. júl. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!