Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van az hogy 20mbs netem...

Skyfall40 kérdése:

Miért van az hogy 20mbs netem és 2.4G routerem van és pl:csgo-zás közben elkezd valaki filmezni vagy youtubet nézni akkor mindjárt felugrik a pingem 200-300 ra. Addig nem megy le amíg abba nem hagyják. Nem ad elég netet a router vagy miért lehet ez??

Figyelt kérdés
Nem nagyon értek az ilyen dolgokhoz. Előre is köszi:)

2020. aug. 3. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:

QOS beállítás kell neked szerintem. (csomagütemezés)

Nomrális routerek esetében van rá lehetőség (a szolgáltatók által adott szutykokon nem mindig működik rendesen, meg néha elfelejti a beállítást :D ).


Ezzel megadható, hogy melyik IP-n és melyik port(ok)on legyen magasabb prioritás.


Illetve lehet az is, hogy maga a router (és a wifi) része gyenge, mert ha te is azon csatlakozol és más is wifin kezd el youtubeozni, akkor a wifi-vel lesz próbléma. (Ebben az esetben javaslom vált vezetékre) és lehet az is megoldja már a problémát.

2020. aug. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az egyetlen tuti megoldás a kábel használata. Hiába van 20-as neted, a wifit ezer dolog befolyásolja, kezdve a szomszédok wifijétől az egyéb vezeték nélküli berendezésekig, például bluetooth, vezeték nélküli vezetékes telefon, billentyűzet, egér, mikrohullámú sütő. A zavar miatt sokat kell újraküldeni, ami csökkenti a sávszélességet. Minél többen akadtok rá, annál több lesz a probléma. A kábelt egyik fentebb felsorolt eszköz se befolyásolja (kivéve a mikró, de csak ha a kábel a közvetlen közelében megy, pár centire tőle), így ha a wifi a YouTube miatt telítődik, neked bőven marad sávszélesség játszani. Egyébként minden fix helyen lévő eszközt kábellel érdemes bekötni.
2020. aug. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk a 20 mega se valami sok. Nagyobb minőségű video siman lefoglalja.

Nagyobb csomaggal játék közben fel se tűnik hogy rajtam kivul meg 3-an egyszerre hasznaljuk a netet.

2020. aug. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Epp akartam irni, hogy a 20 megan a kabel se sokat segit
2020. aug. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy HD YouTube videó kb 3 Mbit (agyon tömörítik). Ennyitől egy terhelt vagy zavart wifi kinyiffan, de kábelen még nem fogja megérezni.
2020. aug. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem sok az a 20 mega. Most költöztünk. De az előző helyen ahol laktunk még annál is kevesebb volt és nem volt semmi baj. Ment rendesen minden
2020. aug. 3. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!