Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Érdemes diginet 100ról,...

Érdemes diginet 100ról, diginet 500asra váltani?

Figyelt kérdés
diginet 1000ret előreláthatólag nem tudják mikor építik ki nálunk(panel) de 500as van. A kérdés hogy mennyivel lenne gyorsabb ha váltanánk? Az ügyfélszolgálatos srác azt mondta hogy felesleges váltani, de neten megnéztem és elméletileg 3x gyorsabb. Pl a torrentnél mennyivel lenne gyorsabb? Most 10mb-al jönnek le a filmek, az 500assal mennyivel jönnének? Meg igazából 5 telefon van rácsatlakozva a netre,4 laptop, 1 számítógép, 2 tv,egy mi box, és egy tablet. A tv-ken minden nap megy netflix,hbogo. Van hogy egyszerre 2tv is.

2020. aug. 27. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Torrent az a feltöltőktől függ, hogy ki tudja-e használni.

A több eszköz miatt viszont lehet érdemes, ha úgy érzed lassú. Igazából a böngészés nem lesz gyorsabb (2-6MB/weboldal) ott a válaszidő számít (és a DNS szerver gyorsasága), az viszont nem függ a csomagtól. Ha a torrent mellett nem akadnak a stream-ek akkor nincs gond. Szóval felhasználástól függ, tehát ha kevésnek érzed a jelenlegit akkor megéri váltani, egyébként nem.


Megjegyzés: a legtöbb netszolgáltatónál én azért váltottam a legnagyobb csomagra, hogy legyen normális(abb) feltöltési sebességem, mert az többnyire a béka segge alatt van mindenhol. Ez mondjuk a digi-re pont nem igaz (összehasonlítva a konkurenciával), szóval ott lehet én is beérném egy kisebb csomaggal...

2020. aug. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A torrent a többi embertől is függ, hiába van gyors neted, ha mások nem annyival töltenek vissza, hogy kihasználhasd.

Amúgy egyszerű a kérdés, mikor az általad felsorolt eszközöket használod, észlelsz lassulást, zavar valamiben? Ha nem, akkor tényleg felesleges.

2020. aug. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát akkor ha tobb ezren toltik/vissza a filmet es ugy 10megaval jon le, akkor nem fog 25/30 megaval lejonni ha 500asra valtok? Vagy van valami beallitas valahol hogy meg gyorsabb legyen? Hat ha 40-70gb filmet/jatekot toltok le akkor belassul minden mas.
2020. aug. 27. 16:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát ha nagyobb csomagra váltasz, és a torrented ki tudja használni a nagyobb sávszélt, akkor ugyanúgy be fog lassulni minden más torrentezés közben. Azt meg tapasztalatból mondom, hogy a torrentet úgyse fogod lelassítani, mert várod, hogy minél hamarabb lejöjjön.
2020. aug. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!