Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek ez megint egy...

Szerintetek ez megint egy átverés?

Figyelt kérdés
Ma kaptak két emailt, ami szerint feltörték a microsoft fiókomat és adatot lophattak el tőlem, emiatt változtassam meg a jelszavamat. A feladó a Microsoft-fiókok ügyfélszolgálata volt és az első levélben valami szokatlan bejelentkezésről írnak (ez is mit jelent???), meg talán (ők se tudják kb.) valami új eszközről történt bejelentkezést emiatt letiltottak mindent (hát nem épen). A második levélben meg egyenesen feltörésről írnak és igazolnom kell hogy mikor mit csináltam és majd akkor állítják vissza a fiókomat. Megjegyzem, semmiben nem vagyok korlátozva, letiltva és nem tapasztaltam semmi "szokatlant".

2020. szept. 9. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen emailcímről van küldve?

Egyébként nagyon gyanús hogy az.

2020. szept. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Töröld azt a 2 emailt! Időről-időre visszatérő adathalász próbálkozás a Microsoft nevével visszaélve.
2020. szept. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
<account-security-noreply@accountprotection.microsoft.com>, innen küldték a két levelet.
2020. szept. 9. 20:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez tuti kamu, ami ilyen több aldomainből áll hogy "accountprotection.microsoft.com" az általában kamu.
2020. szept. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2020. szept. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor kamu, ilyen esetben kell-e bejelenteni valahol hogy vigyázzanak?
2020. szept. 9. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!