Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vissza lehet valahogy keresni...

Vissza lehet valahogy keresni egy régebbi, már lejárt ingatlanhirdetést a neten?

Figyelt kérdés
A történet röviden annyi, hogy pár hónapja tök véletlenül megtaláltam a szülőházam hirdetését az ingatlan.com-on, amit az utánunk következő tulajdonos hosszú idő után meghirdetett eladásra. Szerettem volna megmutatni a hirdetést egy gyerekkori barátomnak, aki sokat jött át hozzánk anno, viszont sajnos addig pont letörölték (gondolom, épp eladták a házat)... A kérdésem az, hogy az internetnek van-e valami olyan "bugyra", ahol az ilyen régi/elévült hirdetések tárolódnak, és rájuk lehet keresni pl. kulcsszavak alapján? Vagy van-e bármilyen módszer, hogy elő tudjam hívni újra? Köszi a segítséget előre is! :)

2020. szept. 14. 22:31
A kérdező szavazást indított:
Vissza lehet keresni, de átlagember számára baromi bonyolult.
Vissza lehet keresni, kommentben segítek, hogyan.
Nem lehet visszakeresni, esélytelen.
3 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet próbálni az Internet Archive-on:

[link]

vagy más hasonló archívoldalon:

[link]

vagy keress rá a Google-val, Bing-gel, Yahoo-val - a keresőmotrok is fel szokták ajánlani a tárolt változat megtekintését.

2020. szept. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Odáig eljutottam, hogy az ingatlan.com régi hirdetéseit tudom listázni (a település eladó házait az adott időszakban), de sajnos közülük szinte egyet sem nyit meg, mert azok már nincsenek archiválva – amit meg is nyit, ott a képeket nem igazán akarja megjeleníteni. De köszönöm mégegyszer a segítséget.
2020. szept. 15. 14:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezek az archive.org és hasonló oldalak sem maguktól mentik le a netet. Ha elmentetted náluk az oldalt, amíg a hirdetés aktív volt, akkor meg lehet találni, ha nem, akkor maguktól nem archiválták.


Itt csak a keresőmotorok tárolt változataira lehet számítani, de garancia ott sincs, hogy a hirdetés mentve van. Ezek sem archiválják csak úgy maguktól az egész internetet.

2020. szept. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!