Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért megy el az internet, ha...

Zolika3387 kérdése:

Miért megy el az internet, ha közben van wifi?

Figyelt kérdés

Két hete vettem egy erősebb pc-t.. wifivel használom, nem kábelesen.

Azonban azt tapasztalom, hogy egy órában kétszer is már(Régebben ritkábban) elmegy az internet... a telefonom ilyenkor érzékeli a WiFit, azonban internet nincs sehol...

Volt már kint a szolgáltató, azt mondták hogy ők nem tudnak mit csinálni, ugyanis nem látnak központi hibát.

Szerintetek ha utc kábellel használnám a pc-t, akkor megoldódna minden probléma?

Köszi az értelmes válaszokat!



2020. szept. 16. 11:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
A helyedben biztos kábeles netet használnék.
2020. szept. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Most kipróbáltam a kábelt...

Így is adódik probléma.

Wifi van, de azt írja, hogy nincs internet kapcsolat😢

2020. szept. 16. 11:41
 3/17 anonim ***** válasza:
A telefonodon ténylegesen kipróbáltad, hogy működik-e a net? Mármint nem csak megnézni, hogy mutatja e a wifit, hanem netezni rajta.
2020. szept. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Persze a mobilnetet kikapcsolva.
2020. szept. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
58%
Az internetnek sok köze nincs a wifihez, maga a kérdés is értelmetlen.
2020. szept. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A wifi kapcsoalt persze hogy működik, hisz a készülék és a telód/laptopod között van.


De ha a wifi-be menő kábelben már nincs net, akkor nemtudja továbbítani neked, hiába van wifi kapcsolat.

2020. szept. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

#5, #6

Ott a pont.

A wifi az csak a helyi hálózatot mutatja. Tehát ha van kapcsolat, akkor van helyi ip címed és eljutsz a routerig. A szolgáltatás attól még szakadozhat.

2020. szept. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Dongaben ***** válasza:
Melyik szolgáltaó? Illetve: Milyen típusú WiFi-s modemet adott a szolgáltató?
2020. szept. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Pedig ez szolgáltatói hiba lesz, csak manapság már az a divat, hogy aki nem erőszakos, azt lerázzák. Nálam is csinálja a DIGI, h évente egyszer kétszer egy két napig néha elmegy a net, néha visszajön, vagy van olyan, amikor a letöltési max. sebesség csökken, de mire bejelentem megszűnik a szolgáltatási hiba.

Ha kábelesen is próbáltad és akkor is szakadozik akkor tuti, h szolgáltatói hiba


Gondolom a kérdező azért írta, hogy wifi van, de net nincs, hogy ne azzal jöjjünk, h szar a wifi készüléke :)

2020. szept. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#9 igen azért írtam :)

Nyilván azért képben vagyok azokkal amiket leírtatok..)

#3 Igen kiprobaltam telefonon meg más gépen is... wifi kapcsolat van, internet nincs.


A tmobilnal vagyunk, már hétfőn egyszer kijöttek, ugyanis először még a router is újraindult mindig. Aztán azt meg csinálták, de azóta meg többször van problémám a nettel...

2020. szept. 17. 01:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!