Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Google személyi igazolvány...

A Google személyi igazolvány másolatot kér az életkor hitelesítéséhez?

Figyelt kérdés

A minap kaptam egy levelet, miszerint 10 napon belül igazoljam az életkorom vagy a személyim másolatának feltöltésével, vagy a hitelkártya adataimmal. Nem adathalász email, mert a Google oldalán is olvasható, hogy így akarják megakadályozni, hogy kiskorúak is rendelkezzenek Google fiókkal.

A gond nem az életkorommal van, hanem azzal, hogy biztonságos-e így kiadni a személyi adataimat? Eleve akármilyen kamu nevet is megadhattam volna kezdetben, hogyan azonosítana be a személyi alapján? Bárki bárkinek a személyijét felhasználhatja. Már nagyon régi fiókról van szó, de én anno nem adtam meg a születési dátumomat, most meg már csak akkor tudom beírni, ha becsatolom a személyimet.

Valami más is találkozott a problémával? Hogy lehet ezt kicselezni?



2020. szept. 28. 17:46
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Takard ki az azonosítószámot, csak a rajta lévő adatok az érdekesek.
2020. szept. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Semmire nem használják fel ezeket az adatokat, csak ellenőrzési célra, utána törlik. Nem kerül ki sehová, nem kapja meg senki más, nincs kockázata a beküldésnek.

Egy lemásolt vagy fényképezett személyi igazolvánnyal sem lehet igazán visszaélni, mert minden hivatalos ügyintézéshez a plasztikkártyát fogják kérni, meg persze a hozzá tartozó ügyfél jelenlétét.

2020. szept. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Semmi köze a google-nek a személyidhez! El ne küldd nekik! Biztos kamu adathalász email, de ha nem akkor sem érnek ennyit a szolgáltatásaik.
2020. szept. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
13%
#3: a telefonos hitelesítéstől is ugyanúgy féltek meg konteóztak, ma már pedig teljesen standard biztonsági megoldás. Más közösségi oldal is bekéri az igazolványmásolatot, ha kétség merül fel a regisztrált adatokban (név, életkor).
2020. szept. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Dongaben ***** válasza:
78%
Nem hiszem, hogy a Google ilyesmit kér... Pontosan milyen címről jött ez a kérés?
2020. szept. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

#4

A telefonszámom sem adom meg nekik, mert az a legkevésbé biztonságos hitelesítési megoldás. FreeOTP és kész. És más közösségi oldalnak sem ajánlom senkinek kiadni a személyes iratait, mert rájuk sem tartozik. Nem vagyok közszereplő, a fäszbuk meg nem a közjegyzői hivatal. Ha akarok, hazudok a személyes adataimról (hazudnék, ha használnám). Ha ez nekik nem tetszik, így jártak.

2020. szept. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy a Google kér-e ilyet, de azt alátámasztom, hogy sok más szolgáltató szokott ilyet kérni és kifejezetten úgy, hogy takard ki az okmány számát, csak a fénykép és az azonosításhoz szükséges adatok látszódjanak. De hogy egy konkrét példát mondjak, a Hetzner a személyit, a Vultr a személyi mellett még a bankkártyát(!) is elkéri ilyen módon az első előfizetés alkalmával.
2020. szept. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az Instagram még azt is szokta kérni, hogy a csinálj egy olyan fényképet amin a személyid látható, és egy olyat amin te vagy + egy aznapi újság, hogy még egy faktorral hitelesítse a kép tartalmát és ne tudj kamuzni.
2020. szept. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Meg a Nasa v. a Feherhaz v. akarmilyen bank v. kormanyzat neveben is barki kuldhet fiktiv emailt. Megmutatnad az email tartalmat? Van venne barmilyen hivatkozas (link)?

A Google oldalan hol van fent erre vonatkozo dolog?

2020. szept. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
0%
Google Kontroll Freakék csak utólag finoman jelzik, hogy a "Felhasználói élmény" jobbá tétele miatt átállították a beállításaidat a szerintük látszólagos korodnak megfelelően, és ha az nem egyezik azzal ami a valós korod, add meg a személyid fotóját - a beállítások oldalon - vagy a bankártya adataidat. Én amiből lehet nem a google termékét használom, habár ez telefonon - régi android - nem megoldható. Még szerencse, hogy a fontos cuccokat azt nem a telefonomon tárolom, hanem egyik változat papíron a polcomon egy mappában, vagy bugyiban, a másik változat meg egy szkennelt az asztali gépemen.
2021. szept. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!