Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik szócikket hiányoljátok...

Melyik szócikket hiányoljátok leginkább a Wikipédiából?

Figyelt kérdés
Ha egyetlen cikket kéne írni, amelyik egyáltalán nem létezik, vagy ha létezik is, gyalázatosan rövid/igénytelen, melyik az? Magyar nyelvű Wikipédiáról van szó természetesen.

2020. okt. 13. 00:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagy a választék, magyarul szinte semmiről nincs normális cikk a Wikipedián. Én eleve mindent az angolon keresek, ha nem kifejezetten magyar vonatkozású.
2020. okt. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ha még aktuális a kérdés:

Észrevettem, hogy a Magyar Wikipédián leginkább az autómodellekről és a zenei albumokról szóló cikkek tekintetében kritikus a szócikkhiány, és ami van, az is csak leginkább csonk vagy szubcsonk-szintű (tisztelet a kivételeknek)! Ezen szerintem változtatni kellene!

Bezzeg biológiából és matematikából elég erős, akkor hogy-hogy nem lehet a fenti kategóriákat is bővíteni végre!

A Wikipédia-szerkesztése egyébként jó dolog, volt részem benne! Kb. 219 cikket írtam visszavonulásom előtt, de még van mit fejlődnie a fent említett kategóriákban (én úgy láttam, hogy más kategóriákban nem szorul tetemes behozatalra más nyelvű Wikipédiákhoz képest)! A szerkesztők többségét viszont ezek nem nagyon érdeklik (rajtam kívül)!

2020. dec. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
De pl. a South Park minden egyes epizódjáról külön szócikk van, amiben részletesen leírják a cselekményt, és külön kitérnek arra, hogy hogyan hal meg Kenny :) Nem mondom, hogy ez baj, de az ilyenek dobják meg az egyébként szinte használhatatlan magyar wikipedia szócikkeinek számát.
2020. dec. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!