Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha valaki a szomszédjával...

Ha valaki a szomszédjával osztoszkodik a neten, az szabályos?

Figyelt kérdés

Nyugalom, nem rólunk van szó. Hallottam a munkahelyemen hogy a delikvens a szomszédjával közösen fizetnek egy vezetékes korlátlan netes előfizetést, és ezt egy routerrel kettéosztják, így két háztartás használja az előfizetést.


Ez szabályos?


2020. okt. 22. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Nem
2020. okt. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

A szolgáltató ez esetben korlátozhatja a szolgáltatást:

"A szolgáltatás korlátozása


137. § (1) Az előfizetői szolgáltatás igénybevételének korlátozására, így különösen az előfizető által indított vagy az előfizetőnél végződtetett (az előfizető hozzáférési pontjára irányuló) forgalom korlátozására, az előfizetői szolgáltatás minőségi vagy más jellemzőinek csökkentésére a szolgáltató az előfizető értesítésével a következő esetekben jogosult:

...

b) a szolgáltatást igénybe vevő előfizető az előfizetői szolgáltatást a szolgáltató hozzájárulása nélkül harmadik személy részére továbbértékesíti, vagy azt hálózati szolgáltatás céljára használja;"

Forrás: 2003. évi C. törvény az elektronikus hírközlésről ( [link] )

2020. okt. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

ez szürke zóna, ugyanis hivatalosan nemhiszem hogy továbbértékesíti (ergó nincs róla szerződése hogy továbbadná, mint mondjuk egy albérlet esetén ahol a főbérlő amúgy ténylegesen továbbértékesíti bizonyos esetekben). itt viszont az történt hogy az egyikőjük előfizetett, viszont az nincs szabályozva hogy kivel oszthatod meg (végtére a családtagok is használhatják, pedig nem ők az előfizetők ugye?) szóval miért ne oszthatnád meg a szomszédoddal?

az pedig hogy ő ezért cserébe meghív havonta 3-4 sörre az más dolog :) ezt szintén nem tiltja semmi.


szóval nem hiszem hogy ezt túl kéne pörögni. jól csinálják. ha nincs kihasználva amúgy, akkor jobban megéri egy 1gigabites előfizetés, mint 2db 500-as és egy jó router (nem a szolgáltató szutyka) simán lekezel két háztartásnyi eszközt

2020. okt. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyilván nem, szabályos, viszont ilyen esetben a lebukás esélye szinte nulla.


Kábeltévés esetről tudok nyilatkozni, mikor egy osztott telken közösen használt két család egy tv előfizetést.

A kábelt légvezetékkel vitték át egyik házból a másikba, ezt valahogy a szolgáltató karbantartói kiszúrták.

A vége az lett, hogy büntetés helyett felajánlottak valami családi előfizetést szerűséget, így maradt a kábel és onnantól kezdve meg pluszban rá kellett fizetniük a havidíjra.

2020. okt. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

#4

"Kábeltévés esetről tudok nyilatkozni"

Na igen, ezért erőlteti a hulladék iptv-t meg settopboxokat az összes szolgáltató hogy ezt tudja korlátozni. kódolatlan dtv esetén egy jelerősítővel annyi részre osztanád amennyire csak szeretnéd.

(persze a conax kártya lenne az ideális amúgy, mert az a szolgáltatónak is megnyugvást hoz és az előfizetőt se triggereli egy újabb dobozzal, de ezt eddig csak a upc-nél sikerült kiharcolnom)

2020. okt. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 Ennek inkább szerzői jogi okai vannak. A csatornák azz akarják, hogy ne tudd magadnak felvenni az adást, amiben áttekered a reklámokat, hanem az ő platformukon nézd vissza, amit telepakolnak vele, meg hogy a felvételt ne tudd feltenni a netre. Ez utóbbi az egyetlen jogos érv, de régen is simán megcsináltuk, hogy az egyik osztálytársam felvette VHS-re a rajzfilmet egy olyan csatornáról ami nálunk nem volt, majd suli után átjött, hozta a kazettát és együtt néztük meg. Hivatalosan már ezt se lett volna szabad, de a kutyát nem érdekelte. Most is főleg az RTL hisztizik, ami miatt van ez az egész, például a közmédia tartalmait oda rakod fel ahova akarod, persze jogilag nem szabad, de nem cirkuszolnak miatta. Amúgy a Diginél kódolatlan DVB-C van, nem tudom ők hogy csinálják, de ott megy. Semmi box, semmi kártya, csak egy koax kábel, amin át a 2009-ben vett lapostévén is hibátlanul jön az adás.
2020. okt. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 A digi-nek kicsit egyszerűbb az üzletpolitikája. (annó dolgoztam ott:))


"ne tudd magadnak felvenni az adást, amiben áttekered a reklámokat, hanem az ő platformukon nézd vissza"

Igen, ez részben még érthető is lenne, de tv-vel ígyis úgyis fel tudom venni ha rákötök egy HDD-t és ott is van DRM, mert más eszközön azt nem tudod lejátszani (csak jó sok trükközéssel).

Ha pedig fel akarok venni valamit, akkor azt ígyis úgyis felfogom venni akár PC-re is. :) Vannak rá trükkök hogy lehet a hdpc-t becsapni és valami elgato-s cuccal gépre vinni a jelet, szóval igazából külső eszközről még könnyebb is felvenni, mint a tv-s felvételt dekódolni.

2020. okt. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 viszont ha kódolatlanul jön a dróton az adás, megfelelő box fel tudja venni HDD-re kódolatlanul. Nekem is van ilyenem és még szoftvert se kellett módosítani hozzá. A 2009-es TV pedig a SCART kimeneten úgy kiadja a digitális tévé jelét, mintha analóg lenne, az belemegy a videómagnóba, azon keresztül látom at utoljára nézett csatornát, ha a SCART bemenetre váltom a magnót. Innentől egy gombnyomás lenne és venné fel kazettára (de mivel ott a box, ami kódolatlanul módosítás nélkül digitálisan felveszi, nincs erre igényem).
2020. okt. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!