Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » UPC-t vagy a Digit érdemes...

UPC-t vagy a Digit érdemes választani?

Figyelt kérdés
Új lakásba költözünk január környékén, és az új háztömbben ez a két szolgáltató van. Most UPC-nél van előfizetésünk (évek óta), mert itt csak az elérhető, de eléggé megutáltam. Érdemes váltani Digire? Internet és tv kell, telefon nem.
2020. okt. 29. 22:45
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Én DiGi -t választanám, de ott is akadnak időnként problémák.
2020. okt. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért utáltad meg?
2020. okt. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Érdemes én is így tettem
2020. okt. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Digi
2020. okt. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én régen UPC-s voltam, most Digis vagyok. A Digire szavaznék. Az előnyei hogy olcsó és jó minőségű a szolgáltatás. A UPC drága volt és mindig akadozott a net meg a tévé, a Diginél ilyet még nem tapasztaltam kb 10 év alatt. A hátránya az ügyfélkezelés. De ugye semmi nem lehet tökéletes. Utálom ahogy bánnak az ügyfelekkel, és hogy nehezen elérhetőek, ha valamit variálni akarsz, az egy megugorhatatlan akadály szerintük. De mivel a szolgáltatás jó, nagyon ritkán kell szerencsére kapcsolatba lépni velük, szinte soha. Tényleg csak akkor ha valamit változtatni akarsz.
2020. okt. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban nem szolgáltatóban érdemes gondolkodni, hanem régióban. Ha az adott régióban jobb a Digi infrastruktúrája, mint a UPC-é, akkor érdemes arra váltani, de ha rosszabb, akkor csak szívni fogsz vele. Sajnos olyan is van, hogy mindkettő egyformán sz.r, ilyenkor a legnehezebb dönteni.


Én azt javasolnám, hogy próbálj tesztelési lehetőséget találni és nézd meg a vonal minőségét kábelen mérve. Lehetőleg olyan szolgáltatási végpontról tesztelj, amilyet te is tervezel megvásárolni vagy nagyobbon.


Segíthet ez a weboldal (mérés végén értékelést is ad):

[link]


Ha nem találsz tesztelési lehetőséget, akkor legalább az ott lakók véleményét kérdezd ki... Ha kirívóan sokan vannak az egyik szolgáltatónál, akkor azért az gyanúra ad okot, mert nyilván nem véletlenül választották.

2020. okt. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bármi jobb, mint a júpíszí/vodkafon.
2020. okt. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Upc-vel semmi gondom 15 éve, nem szakad meg, nem lassú. Stabilan hozza az ígért 500-as netet. (Monor)
2020. okt. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

2 dolog miatt utáltam meg:

- a tv-hez adott dekóder (vagy hogy hívják azt a kis fekete bizbaszt), valami kics*szett mód lassú. Megnyomom a távkapcsolón a gombot, és eltelik vagy 1,5 másodperc mire reagál. Ez tudom hogy leírva nevetségesen kevésnek tűnik, de akkor is zavaró hogy nem egyből reagál a szerkezet, ahogy lenyomom a gombot. A menü is nehézkes. Pár éve többször jeleztem ezt a lassúságot nekik, akkor az volt a válasz hogy "éppen" átállás van, azért ilyen lassú, ez azóta sem változott, én meg már untam újra és újra szólni ezért. Más szolgáltató pedig nincs ott ahol most lakunk még.

- mióta megvette őket a vodafone, havonta többször hívogatnak, meg emaileznek minden szart, hogy fizessek elő még erre-arra, pár hete nem sok híja volt, hogy a telefonos f@szt elküldjem melegebb éghajlatra, annyira erőszakos volt.

2020. okt. 30. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!