Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért fogy ilyen gyorsan a netem?

Miért fogy ilyen gyorsan a netem?

Figyelt kérdés
Vodafone otthoni mobil internet szolgáltatásom van, ez havi 50 GBt jelent. Ez elég is volt filmezésre, böngészésre, minden ilyesmire. Amióta itthonról dolgozom, 5GB havi kiegészítésre volt szükség. Nyilván mert többet használtam. Viszont ebben a hónapban eddig közel 70GB fogyott el és nem tudom miért. Valaki lophatja a netet? Vagy a készülékeim kezdték többet fogyasztani? Vagy eleve mi alapján számolódik a használat? Megnyitott tartalom vagy eltöltött idő vagy mi?
2020. nov. 17. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Uhh, gondolom mert minimum napi nyolc órával többet használod, és 50gb amúgy is elég karcsú mediafogyasztásra? Van ezer egy program ami tudja mérni az adatforgalmat, válassz egyet.

[link]

2020. nov. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A videó úgy leszívja ahogy van. Egy HD film akár 10 GB is lehet. Megnézel 5-öt és már el is fogyott. A videó meeting is kb ilyen gyorsasággal zabálja a netet. Ha meg nagy fájlokat mozgatsz a céges szerveren oda-vissza (ha onnan nyitod meg is letöltöd és minden egyes mentéskor fel is töltöd). Hamar összejön. Spórolj vele, a videókat felejtsd el például, nézz tévét (a MinDig TV ingyenes), máris elég lesz.
2020. nov. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70gb-t youtube + facebookozok havonta, simán benne van az az 50 giga ha elereszted magad
2020. nov. 18. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Windows updatet nézd meg, hogy van beállítva amúgy. Súlyos gigákat tud fel és letöltögetni, ha hagyva van neki mobilhálózaton
2020. nov. 18. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem a meetingek lesznek a ludasok. Ez az új dolog ebben a hónapban, mert a cégnél most online továbbképzés folyik, videohívással. Nem is gondoltam volna hogy ez ennyire szívja a netet. Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2020. nov. 18. 07:18
 6/6 anonim válasza:
Szinte biztos, hogy a videohívások eszik a netet, Nekem is így volt, mikor 3 hónapig a Zoomot használtam online nyelvtanfolyamon.Egyik alkalommal gyenge volt a vezetékes netem,így a mobilnetet kellett, hogy használjam, az 1 gigát szerintem 1 óra alatt elhasználta.
2020. nov. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!