Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért lehet ugyanolyan interne...

Miért lehet ugyanolyan internetszolgáltatónál, eltérő sebesség?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy vagyok én, meg van egy kedves barátom, mind a kettőnknek t-home-os 8MB-os netünk van(itt ez a lehető legnagyobb), kb 700 méter van a két ház között, és én szedek ~930kb/s-al, ő pedig 2000kb/s-al. Minden ugyan az, a szolgáltató, a becsült sebesség, 1 dolgot kivéve, a modemet. Nekem D-Link modemem van, neki T-home-os wifis, sőt még egy érdekesség, hogy itt nem automatán csatlakozik a net, hanem csatakozni kell manuálisan. Neki ezt sem kell, automatán csatlakozik, és nem állított be semmit, nem ért a géphez. Mi lehet az oka?
2010. aug. 11. 07:46
 1/7 anonim ***** válasza:
A 2000kB/s (=16Mbit/s) az biztos, hogy nem 8Mbit/s internettel van...
2010. aug. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Neki a Családi, 15 Mbites csomagja van tuti, és wifi-s routert használ
2010. aug. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Higyjétek el, hogy nem, de adok egy irányítószámot, és településnevet, (6235, Bócsa) nyugodtan nézzétek meg, hogy itt 8mb/s a legnagyobb sávszélesség. Ha nincs kedvetek megnézni, akkor itt egy kivágott kép, miszerint sem elérhető nagyobb sávszél. [link]


Egyéb ötlet?

2010. aug. 11. 12:42
 4/7 rigo_IT válasza:
valszeg a wifi szipkázza a közelben található nem biztonságos netet/neteket és a sávszél így kiegészül.
2010. aug. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ennél egy kicsit bonyolultabb a helyzet, a T-Home oldala egyáltalán nem olyan pontos.

A maximális sávszélességet egy előminősítés után tudják megállapítani, de 100%-osan csak gyakorlatban derül ki, valóban bírja-e a vonal. Mellesleg te olyan díjcsomaggal rendelkezel ami már nincs, 5, 15, 25, 50 és 80 Mbit/s a jelenlegiek (15-ös csomaggal érhető el ~2 MB/s-os sebesség)

És a körülmények is mások lehetnek gondolok itt a kábelek minőségére, központtól való távolság, és még egy tucat egyéb tényező befolyásolhatja az elérhető sebességet.

2010. aug. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]

Itt bizony több 15Mbit/s net is elérhető... Még T-... szolgáltatónál is.

2010. aug. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, némileg okosabb lettem.
2010. aug. 15. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!