Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha egy postafiókról köremailok...

Ha egy postafiókról köremailokat küldök, akkor mennyi a limit hogy a szolgáltatónál a szerver ne virusként azonosítsa?

Figyelt kérdés

2020. dec. 1. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nem vírusként fogja, hanem spam-ként.
2020. dec. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
értem de 50-500-5000 stb...erre van limit?
2020. dec. 1. 12:57
 3/6 2*Sü ***** válasza:
Szolgáltatótól, levelezőrendszertől függ. Meg persze a levél tartalmától is függhet, illetve az előzményektől, az adott email címről, IP-ről érkező egyéb nem kívánatos tevékenységektől.
2020. dec. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez szolgáltatónként eltér, és attól is függ, hogy a gyakorlati megvalósítást hogy képzeled el. Remélem nem úgy, hogy egy levelezőkliensben 5000 címzettnek egyszerre próbálod elküldeni, mert ennél rosszabb nincs is.


Ha nem így csinálod, hanem pl. scriptelve, ütemezve, akkor van esélyed. Általában nem az elküldött levelek száma, hanem annak a formai követelményei, a küldő szerver megfelelő beállításai (reverse dns, spf rekord, dkim/dmarc stb.), és a küldés gyakorisága a mérvadó (ne szabadítsd rá egy leveleződomain-re egyszerre többezer levelet).


Vagy használj ilyen szolgáltatást, ott ezeket helyetted már megoldották, és biztosabban megérkezik minden címzettedhez nem spam-ként.

2020. dec. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
5000 az csak példaképpen írtam
2020. dec. 2. 17:17
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az mindegy is, nekem 5 címzett is spam :-)


Amúgy az egyik gyakori SMTP szerver alapértelmezett beállítása 50, ha nem változtattak rajta, kb. ennyire számíthatsz.

2020. dec. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!