Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit állítsak át a router...

Mit állítsak át a router kezelőfelületén?

Figyelt kérdés
Internet szolgáltató váltás lett, és azóta nem tudok kapcsolatot létesíteni két eszköz közt amin az egyik WIFI-vel kapcsolódik a másik meg sima internet kábellel jelen esetben Xbox one s koznolom nem tudok összekapcsolni a gépen lévő Xbox konzol társalkalmazással pedig előző internet szolgáltatónál sikerült és tudtam gépem monitorján játszani Xbox játékot (átstreameléssel) de most sehogy nem akar sikerülni.. régen egyből beadta a hálózaton lévő Xboxom most meg nem.. próbáltam manuálisan beírni a konzol IP címét ami 192.168.1.7 lenne de nem sikerül... és így vagyok egy csomó programmal is régen használtam ilyeneket mint WIFI ftp, Womic, Droidcam ezek mind mind működtek ugyanúgy hogy egyik eszköz wifin volt kapcsolódva másik pedig sima netkábellel... mit állítsak át? egyébként UPC-től DIGI-hez mentünk ha számít

2021. jan. 4. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
A kérdés az, hogy a vezetékesen kapcsolt eszközök a wifi-s eszközhöz (pl. wifi router) kapcsolódnak, ha igen, akkor hol (WAN, vagy LAN port) kapja a netet az eszköz, vagy a szolgáltató végberendezéséhez közvetlenül? Mert, ha utóbbi van, akkor nem egy hálózaton lehetnek és ezért nem látják egymást. (Ha nem vagy benne biztos, egy vezetékes és egy wifis eszköz IP címét összevetve kiderül.)
2021. jan. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A számítógép IP4V címe 192.168.1.7 ami UTP kábellel csatlakozik a gépbe

az xbox ip4v címe 192.168.1.2 ez wifivel kapcsolódik a hálózathoz

lehet hogy ez lenne a probléma? még az is feltűnt hogy a routeren a WLAN led világít viszont a WPS nem ez is lehet a probléma?

2021. jan. 5. 14:35
 3/7 anonim ***** válasza:

A WPS csak a wifis készülékek egyszerűbb csatlakoztatásához kell, most nincs jelentősége. Egy hálózatnak tűnik a 2 IP cim, de lehet hogy nem. Próbáld megpingelni az xboxot.

Ha még sosem csináltál ilyet, akkor PC-n keresés cmd és a parancs, ami kell neked:

Ping 192.168.1.2

Ha erkezik válasz, akkor eddig jó.

A szolgáltató váltásával a wifis eszközt is cserélted.

2021. jan. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam pingelni és azt írja hogy Destination host unreachable.

nem értem miért... pedig egy hálózaton van mind a kettő eszköz annyi a különbség hogy az egyik WIFI-vel kapcsolódik a másik eszköz UTP internet kábellel, pedig a tűzfal is ki van kapcsolva gépen is és a router kezelőfelületében is

2021. jan. 5. 16:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha egy hálózaton lennének, akkor elérné, hacsak a tűzfal nem blokkolja, de mivel kikapcsoltad, mégis arra kell gondolni, hogy nem egy hálózatban vannak.

A LAN-kábel abba az eszközbe van bedugva, ami a WIFI-t is szórja?

A szolgáltató váltásával a wifis eszközt is cserélted?

Bármi más változott a szolgáltatóváltásal?

2021. jan. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
"Destination host unreachable." nem elérhető a host. Be volt kapcsolva az xbox, amikor ezt próbáltad? A PC-n és az xboxon is megy a net rendesen? Én olyankor találkoztam ilyen üzenettel, ha alapértelmezett átjáró nem, vagy rosszul volt beállítva.
2021. jan. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
utána olvastam egy két dolognak és ezek a dolgok valami TCP kapcsolódással működnek mint pl az xbox app, a moonlight amivel pcről lehet streamelni a képernyőt más pcre vagy telefonra... és igen az internet kábel ugyan abba a routerbe van dugva ami szórja a wifit is
2021. jan. 5. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!