Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy csomó helyen találkoztam...

Egy csomó helyen találkoztam már vele, és szerintem elég aggályos. Pl. a Facebook is ezt kérte. A személyazonosságom tisztázása végett elkérte a telefonszámom, és egy sms kódot küldött. De ebből hogyan tisztázta a személyazonosságomat?

Figyelt kérdés

2021. jan. 6. 12:45
 1/6 A kérdező kommentje:
Mitől lett ettől biztosabb abban, hogy én vagyok az, aki? És egyáltalán nem mindegy neki, hogy ki vagyok? Ettől valami biztonságosabb lett? Még a nevemet sem ellenőrizte ezzel.
2021. jan. 6. 12:46
 2/6 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy a személyiden megnéztem a neved és a fotód, összehasonlította a facebook profilod adatival, az sms-t pedig a profilodban megadott számra küldi.
2021. jan. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja bocs, félreolvastam. Szóval nem a személyid kérte el, csak a számod. Ez esetben csak azt tudja ellenőrizni, hogy a profilban megadott szám hozzád tartozik-e.
2021. jan. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 meszike91 ***** válasza:
Ez a kétlépcsős azonosítás. Ha valaki tudja az email címed (vagy felhasználónevedet) és a jelszavadat, akkor még mindig nem tud hozzáférni a fiókodhoz, mert a telefonodat is birtokolnia kéne (azt meg minimum fel kéne tudnia oldani).
2021. jan. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy van magyarországon, de pl. Németeknél már feltöltős kártyát is csak video vagy személyes azonosítással lehet aktiválni, ott leellenőrzik hogy tényleg vagy. Innentől a face hozzá van a telefonodhoz rendelve, és ugye büncselekménynél le lehet követni a fióktól a telefonszámon az emberig. Mert ugye mind potenciális terroristák vagyunk:


[link]

2021. jan. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom a kétlépcsős azonosítás hogy jön ide, mert nem ehhez kérte! Más jogcímen elkérni személyes adatot, szerintem jogtalan!


Amiért kérte, mert a személyazonosságom egy hirdetés miatt nem volt számára biztos. De miért nem kérte eddig? Miért nem elég az önbevallás? Miért tekint a Facebook potenciális bünözőnek, és miért akar a rendőrség szerepében fellépni, ezt miért nem hagyja harmadik félre?


De, ami a legfontosabb, a telefonszámomnak az egészhez mi köze van? Ha megadom a telefonszámomat, azzal elvileg nem tudja meg, hogy valóban Pistikének hívnak-e.

2021. jan. 7. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!